| Mi828 a întrebat:

Buna. Sunt fata și am un crush pe una din prietenele mele. Suntem foarte apropiate și acum o luna ma sărutat când eram la o petrecere și a fost și primul meu sărut. Vorbim tot timpul și ieșim aproape in fiecare zi. Dar joi i-a murit câinele și plângea și am luat-o in brate dar la început nu vroia sa îmi spună ce a pățit. Și ieri o prietena mi-a spus ca ea i-a spus joi ca nu ii place sa ma imbratiseze și ca s-ar îmbrățișa cu oricine doar nu mine nu pentru ca e awkward Și nu mai înțeleg nimic. Weekendul trecut mi-a făcut cunoștința cu grupul ei de prieteni și totul era bine și acum se comporta ciudat. Voi ce credeți ca se întâmpla?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare un comportament de fetita imatura!
Sunteti oricum foarte micute sa stiti daca sunteti lesbi sau nu, odata ce habar nu aveti de sex si nu ati avut in viata voastra nici o relatie cu baietii.
De altfel, este perfect normal sa iti placa de o alta fetita, fiindca asa se leaga prieteniile, prin simpatie, atractie, placut si apreciat.

| Mi828 explică (pentru Violleta2022):

Avem 18. Eu nu am facut niciodată sex dar ea da. O fost împreuna cu multe fete

| Mi828 explică (pentru Violleta2022):

A fost împreuna și cu băieți dar nu ia plăcut pe niciunul.

| Wr3nch a răspuns:

Probabil e in negare. Pentru unii e mai greu sa accepte ca sunt bi sau gay.

| Mi828 explică (pentru Wr3nch):

Ea e gay. A fost cu multe fete pana acum și a avut o relație de 3 ani cu o fata

| Wr3nch a răspuns (pentru Mi828):

Atunci cel mai bine e sa va intalniti si sa discutati ce si cum. Ca sa se lamureasca treaba. Nu o forta daca nu vrea acum, dar daca amana mai mult de 2 saptamani deja pot fi alte motive.

| zurick a răspuns:

Doar pentru că e gay, nu înseamnă că vrea o relaţie cu tine. Discutaţi şi vezi și tu ce se întâmplă din ce spune ea.