| dudis32 a întrebat:

Am.și eu ceva ce s-ar numi o dilema.Eu și prietenul meu am avut o relație la distanta dupa care el s-a mutat în Romania. Faza e ca în ultimul timp a mai plecat cam 2 săptămâni din tara. În weekend a venit sa ma.vada Și am fost la o petrecere, doar ca el a întârziat cum face de obicei sa vina sa ma ia de acasă. când a venit am zis ca pot fi și eu rautacioasa asa ca l-am lăsat doar pe el sa ma sărute.eram foarte aranjata și îmi tot spunea ca sunt extraordinar de frumoasa și ma strângea în brate. La un moment dat a început sa se enerveze puțin pentru ca nu ma uitam spre el în masina, ma uitam pe geam și ascultam muzica, doar ca nu știu, câteodată când nu e lângă mine ma simt invizibila pentru el și faptul ca ma cauta mai rar și ma suna mai rar sau îl sun și nu îmi răspunde și ma suna după multe ore ma face sa fiu oarecum suparata pe situație. Ii dau de inteles ca nu am încredere în iubirea pe care mi-o poarta pentru ca mi se pare influentabil.îl iubesc de mor, doar cred ca i-am arătat prea mult asta și vreau sa ma dorească.după am fost sa luam flori și el când a luat buchetul pentru sărbătorită, știind ca sunt florile mele favorite mi-a luat și mie un boboc de bujor și mi-a spus ca spera ss înflorească ca iubirea noastră. L-am sărutat și am zâmbit, am ras, i-am spus sa vina sa îl sărut și glumeam sărutândul pe obraz. când conducea tot insista ca eu fac glume ca ma înșală și ca o sa își găsească pe alta și ei spunea ca nu am idee cât ma iubește și ca pentru el sunt ca soția lui și ca ar trebui sa ma port ca o soție. După îmi spunea ca nu realizez cât de extraordinar de frumoasa sunt și ca nu se va uita la alta femeie. Eu i-cum spus ca poate sta cu mine pentru sex ca poate nu are chef sa cucerească alta femeie și eu sunt deja acolo și el mi-a spus ca nu e adevărat ca putea sa își găsească o femeie care nu ii cerea sentimente ca pe mine chiar ma iubește. Era destul de suparat foar ca nu a fost cearta ci discuție, apoi ușor ușor am reînceput sa redevin vesela și iubitoare. Toată noaptea la petrecere m-q admirat, ne-am giugulit, admirat și întărâtat. Parca se vedea chiar ca ii fusese dor de mine, când am ajuns în apartamentul lui începuse sa ma strângă tare în brate și sa îmi spună ca sunt o nebuna ca nici nu știu cât de dor i-a fost de mine și ca e greu sa nu ma strângă în brate zilnic și vreau sa spun dacă o sa presupuneți ca încerca să obțină ceva de la. mine, el nu e genu ala, nu e un pusti, știa ca am2 ne dorim după 2 săptămâni la distanta. După ceva vreme, după ce am mai aerisit noi apartamentul și alte chestii eu încă eram imbracata în rochia de petrecere și ma admira și ma saruta chiar și peste dres, eram incantata ca în sfârșit parca îl vedeam mult mai interesat, de obicei mi se părea ca numai eu îl intaratam. Am petrecut o noapte superba de dragoste, a doua zi a fost iarăși frumos deoarece am fost la. mine acasă sa luam micul dejun.ideea este ca se comporta ciudat, eu sunt geloasa ca vad mesaje, unele sunt de la partenerii lui de afaceri, dar celelalte nu știu de la cine sunt pentru ca am început sa nu ma mai uit, vreau sa ii ofer încredere, doar ca la capitolul asta tot subt curioasa su geloasa pentru ca el nici de afaceri nu prea îmi da detalii, oricum nu m-q interesează eu vreau sa ma asigur ca nu sunt femei. Acum a plecat de la mine și ca de obixei parca ma. ignora, nu știu poate chiar are treaba dar nu mi-a răspuns la mesaj, era un mesaj în care ceream i informație nu era unul de iubire și etc. El știe nemulțumirile mele pentru ca am.mai avut certuri doar ca eu m-am saturat sa ma cert, e pointless.îmi tot spune de fazele cu soția, doar ca nici măcar nu m-a cerut și ma deranjează sa sune ca un șantaj.i-am zis ca nu sunt nici soție, nici măcar logodnica și câteodată nu par nici iubita lui și totuși în aștept asa ca asta e cred mai important.as vrea sa oficializeze el relația dacă tot ne dormim am2. Ce sa cred ca ma iubește sau nu? El spune ca eu nu am rabdare, doar ca mie nu îmi plac promisiunile neîndeplinirea. Ce sa cred legat de comportamentul lui?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El stie sa te pacaleasca elegant.

| dudis32 explică (pentru neutrino):

Probabil, doar ca pe de alta parte este contrariu în reacții.pur și simplu el începe discuțiile legate de iubire și încredere nu eu și când o face arata ca o mată plouata și este chiar suparat și nu înțelege. Îl enervează ca sunt detașată de situație și par împăcată cu ideea ca nu o sa continue relația. În ultimul timp l-am respins și am observat ca el își dorește atenția mea mult adică dacă nu îl îmbrățișez sau ma. feresc de el ma sufoca, dacă tac eu sau ma vede ignorandu-l sau vorbind cu alte persoane începe sa îmi atragă atenția cu orice, sa vorbească despre orice chiar dacă e vba de calitatea cafelei sau vremea de afara, vorbește ca o moara stricata. Nu știu eu nu înțeleg dacă el chiar are treaba toată ziua sau pur și simplu nu ma vrea ca de sufocat eu chiar nu îl sufoc pentru ca nici mie nu îmi place ca cineva sa ma controleze la orice pas.