| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena care s-a despartit acum o saptamana si ceva de un baiat cu care era in secret. Doar eu stiam. S-au despartit din cauza unei fete care il tot sacaia pe baiat, se dadea la el, desi nici macar nu ii pasa de el. Chiar si dupa ce s-au despartit, prietenei mele ii pasa de el si cealalta fata tot nu-l lasa in pace. si atunci, eu i-am spus fetei sa-l lase in pace, caci a facut destule despartindu-i. acea fata e cu nasul pe sus si rautacioasa, iar acum, dupa ce a distrus totul, tot zice in sus si in jos: "Spune-mi, ce pot sa fac, fac orice ca sa ii impac! " Credeti ca am facut bine, rau, ar fi trebuit sa-i spun, nu, am gresit... vreau pareri sincere. A! sa-i spun colegei mele adevarul? FUNDITA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai facut bine ca ai vorbit cu fata respectiva. Vorbeste cu prietena ta si poate se impaca cu el desi nu cred ca sta in puterea ei asta si nici a ta. La baiat e toata "smecheria".

1 răspuns:
| lovefan a răspuns:

Buna. E frumos din partea ta ca ai incercat sa iti ajuti prietena, insa cred ca are si ea dreptul sa stie adevarul, asa ca fii sincerca cu ea, vei da dovada de mai multa prietenie sincera, mai ales ca sinceritatea e ingredientul- cheie pentru orice tip de relatie. Cat despre fata aceea, nu stiu sigur sa iti spun daca vorbeste serios, dar incearca sa ii dai o sansa, poate chiar ii pare rau ca a despartit un cuplu. Daca chiar nu ii pasa de baiat, nu prea ar avea de ce sa continue sa ii faca avansuri. Sper ca ti-am fost de ajutor! Sarbatori fericite! love struck