| LifeIsNotPerfect a întrebat:

Buna seara TPU! Puteti sa ma ajutati? Eu am o prietena care este la alta clasa si ii place de un coleg de-al meu. El crede despre ea ca e enervanta si ca nu are ce sa vorbeasca cu ea si acest lucru colegul meu mi l-a spus. Eu nu i-am spus prietenei mele deoarece o alta colega care este prietena cu ea i-a spus despre acest baiat ca e nesimtit si ca nu o suporta etc. Asta le-a distrus prietenia prietena mea de la alta clasa crezand ca colega mea o minte. Acum prietena mea isi face aluzii ca poate fi cu el deoarece el din politete vorbeste cu ea. Acest coleg a fost cu o fata de a6a(noi suntem a7a) Si prietena mea s-a suparat foarte rau. Colegul meu s-a despartit de aceasta fata de a6a si prietena mea e in culmea fericirii dupa ce a vazut-o pe respectiva fata de a6a plangand exact cand colegul meu s-a despartit de ea. Problema e ca isi face aluzii cand de fapt nu are sanse cu acest coleg. Intrebarea e: Sa-i spun prietenei mele ce crede colegul meu despre ea? Nu vreau sa ma creada mincinoasa cum a facut cu cealalta prietena de-a ei(colega mea) Multumesc pentru cei care au citit si sper ca ma puteti ajuta big grin

2 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Depinde daca esti dispusa sa iti asumi riscul ca ea sa se supere pe tine si sa te considere mincinoasa, la fel cum a facut si cu cealalta prietena.
Oricum, acum vine vacanta, deci toata vara s-ar putea sa ii treaca si sa uite de el.

| LifeIsNotPerfect explică (pentru TiffanyღBJ):

Crede-ma nu o sa uite. O stiu. Mai ales ca acel baiat sta pe o strada apropiata de eabig grin ricum multumesc de raspuns