| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena cea mai buna dar nu stiu daca sa am sau nu incredere in ea. Ne vom muta impreuna in banca anul viitor, iar acum ea sta cu o fata cam grasa eu sunt cam geloasa si i-am spus (prietena mea are orgoliul foarte mare ). pe fata cu care sta prietena mea se numeste Carmen si nu prea o suporta nimeni pentru ca rade vorbeste in timpul orei iar profesorii le fac mereu observatie.bate baietii din clasa si se crede cine nu e. si a da, MINTE ff mult! prietena mea o crede mai mult o amica. daca e asa, de ce se duce mereu cu ea la magazin, pun bani si iau ceva de mancare? vorbesc in fiecare zi la telefon? oh go on nu stiu ce sa mai cred! (suntem in gimnaziu, in clasa a 6-a) Ea spune chiar daca se va muta cu mine va mai vorbi si cu carmen. asta mi se pare normal dar... iar Carmen mereu ii da sa copie prietenei mele. E desteapta dar nu isi pune mintea la contributie si crede ca e mai usor sa copie. La engleza nu stie o IOTA! ce sa fac? credeti ca e o prietena adevarata?

1 răspuns:
| Stef_3025 a răspuns:

Nu, categoric nu! daca acum face asa, fii sigura ca nu i-i mai pasa de tine. Ai zis ca e deșteaptă, însa lasă de dorit... Nu-i asa? Ai grija ce alegi...