| Momo_4574 a întrebat:

Am o prietena, considerata Bff, dar de la un timp a devenit insuportabila. Adica incepe sa injure urat, sa se comporte urat ca mine si cu alta prietena, de fiecare data, daca sa zicem vedem pe cineva pe strada care cunoastem, ea incepe sa strige, urla, si asa mai departe, fara sa ii pese ca se face singura de ras, plus ca si pe noi ne face. Se ia la cearta cu multe persoane, care suntem prietene, si apoi toti se "razbuna " pe ea inclusiv pe noi! Atunci cand incercam sa o ignoram, incepe sa planga si astea, si devine si mai enervanta. Cand incercam sa o facem sa nu se mai comporte cum se comporta acum, incepe sa rada si alea alea. straight face Cum pot sa o fac sa inceteze sa se comporte asa?

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Are probleme mintale?! Ca numai un retardat mintal, ar incepe sa urle pe strada si sa rada cand totul trebuie sa fie serios. Eu zic sa o evitati, sa va prefaceti ca nu o cunoasteti si cand incepe sa planga sa nu o bagati in seama, astea-s toane de copil, fara minte, care nu-si poate intelege propriile prietene. Evitati-o si scoateti-o incet-incet din viata voastra, fete care vor sa va fie prietene fara sa va faca de ras, si sa va tradeze mai sunt destule!

Bafta multa!

| Miha a răspuns:

Pai numai poti sa o consideri pe ea prietena pentru ca o prietenie incepe cu comunicatie... daca ea nu vrea sa asculte nu este comuncarestraight facePoate ca sunteti voi prietene bune, dar de ce trebuie voi sa indurati asta? Incercati sai mai explicati o data si spune-i ca va fi ultima data cand ii faci reprosuri, daca se comporta la fel rupeti prietenie poate in felul asta o sasi dea SEama ca a gresit si nu o sa mai faca asa:p Dar totul se rezuma la poate, depinde ce hotarestewinking

| DraIneR a răspuns:

Bff? pai. La cum se comporta. Ia totul in deradere si cand incercati sa o faceti sa nu mia se comporte asa o umfla rasu' straight face Asta inseamna ca pentru ea totul e un joc. Parerea mea: isi bate joc de voi intr-un fel, nu m-ar mira sa fie genul manipulator straight face Daca serios nu se poate vorbi cu ea, si nu cunoaste bunele maniere, atunci ignorati-o un timp. N-o mai chemati pe afara si vezi cum reactioneaza... Daca face urat, atunci dati cartile pe fata si ii spuneti ce nu va convine de la cap la coada, iar daca isi da seama de greseli includeti-o inapoi in grup si obervati comportamentul

| Mini Roxi :x a răspuns:

Sincera sa fiu am trecut si eu prin asta, voi daca sunteri 2 e mult mai usor. Eu am fost una si mi-a fost foarte foarte greu! Dupa asta am plans destul de mult, dar crede-ma.
Voi trebuie sai souneti totule verde-n fata! Cu toate ca va fi ranita dar trebuie sa faci asta! E foarte urat ce face ea, si banuiesc ca se si crede emo. Mai bine da-o d***u si gata. Doar mai sunteti 2!
Nu trebuie sa o suporti dac face fite din astea!