| blackangel95 a întrebat:

La liceu un coleg din clasa mea se comporta foarte urat cu colegi si cu profesorii si eu sunt singura persoana cu care se intelege si il intelege deoarece avem o personalitate asemanatoare adica suntem emo amandoi. Eu il inteleg de ce se comporta asa parinti lui il cearta si il bat mereu cu colegi se cearta mereu pentru ca le pune sa asculte rock si colegii mei spun ca e o muzica oribila iar ei il pun sa asculte manele si cand le aude parca mai rau innebuneste iar profesori si diriga il cearta mereu, si spun ca il muta la alta clasa sau ca il exmatriculeaza si eu nu vreau asta si ii da note de 2 si il pune sa vina mereu cu parintii la scoala si acasa il bat. cand il cearta profii si vb urat cu colegi si apoi ii pare foarte rau si incepe sa planga o gramada si sa fumeze apoi le cere scuze. Dar degeaba ca la ora incepe sa scuipe colegi sa ii injure si sa faca misto de ei dar mai sunt 2 prieteni de ai lui e in clasa cu noi si il intarata sa faca asa. El spune mereu ca o sa se sinucida sa scape de lume pentru ca are foarte mari probleme acasa si la scoala. deseneaza mereu cruci si chestii satanice si are un caiet care scrie toate gandurile lui pe el de ex "moartea e singura solutie ea te scapa de toate" si "de ce *** se baga toata lumea in viata mea". Eu cu toate astea stiu ca e un baiat bun in adancul sufletului lui cu mine rade glumeste imi spune ce are pe suflet si am incercat mereu sa il fac sa inteleaga sa nu se mai comporte asa dar el spune ca da, dar tot degeaba parca zici ca e posedat nu asculta de nimeni si face doar ce vrea el se imbraca ciudat poarta o gramada bratari si piercing in buza deseneaza chestii satanice peste tot si asta le atrage atentia mereu de se ia de el. Profa de mate a vb cu mine si mi-a spus sa il fac sa inteleaga sa nu se mai poarte asa sa il fac sa treaca peste aceste depresii si am vb de multe ori cu el dar nu vrea sa asculte de nimeni si imi spune ca incep si eu ca diriga sau ca sunt si eu la fel ca ceilanti. Eu chiar nu stiu cum sa il mai ajut imi este foarte mila de el le. am scapat de atatea ori din unele probleme eu nu pot sa fiu indiferenta cu el deoarece e colegul meu si tin la el ca la un frate si nu pot sa il las asa ma simt obligata sa il ajut si ma doare foarte tare ce i se intampla. Ce idei imi dati? Vreau cat mai multe pareri dau funda!

Răspuns Câştigător
| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

Eu iti dau ideea sa modifici acea parte din intrebare in care scrie [citez]:"Suntem emo amandoi". Documenteaza-te putin si o sa afli ca emo sunt intr-adevar dusmani publici pentru ca nu realizeaza ce bine e sa fii in viata si ei vor sa moara, de aceea nu sunt intelesi. Emo sunt foarte sentimentali si singuratici, si se taie, nu sunt violenti ci doar enervanti.
Idee: sa se duca la psiholog, sa ia antidepresive si daca nu functioneaza, sugereaza-le parintilor lui sa il interneze intr-un ospiciu, o sa isi revina el...

| blackangel95 explică (pentru jhdvavsfhkegvfrkhegbvr):

Stiu foarte bine ce inseamna sa fii emo. Si in legatura cu colegul a fost la psiholog dar degeaba si ideea cu ospiciul este foarte proasta, nu e nebun sa il duca acolo si in plus nu i-as putea face asa ceva k e colegul meu si tin la el k la un frate. Si iti dau fundita pentru ca esti primul si singurul care a raspuns.mersi de rasp.

3 răspunsuri:
| blackangel95 explică:

Daca sunteti din Calarasi baga-ti id-ul asta andreea_blackangel@yahoo.com

| odiliemika a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa aiba o iubita care sa il faca sa vada lumea altfel... orkm situatia lui e destul de complicata iar parintii au o mare parte din vina ptk nu se rezolva nimic cu bataia