| dya22100 a întrebat:

Buna!
am o problema...
am fost impreuna cu un baiat. Bun o fost bine totul si ne-am despartit la initiativa mea au trecut 2 ani
acum pentru ca suntem la aceaiasi scoala am tot observat pe tot parcursul anului ca in pauze se uita la mine si chestii din astea
si colegele mele spun cand trec pe langa el ca il aud vorbind despre mine ca ce fain sunt imbracata si ca inca ii place de mine si chestii din astea...
nu mai da in ultimele 2 saptamani pe la scoala si nici mess nu mai intra si as vrea sa stiu daca sunt semne ca ar vrea sa fie din nou impreuna cu mine.
am auzit ca bea si fumeaza desi nu arata cum arata cei care fac acest lucru deci spune asta ca sa se dea mare (cred eu)
la hi5 am observat ca imi viziteaza foarte des profilul
dar eu nu cred ca i-am dat de inteles ca as fi din nou interesata de el...
deci asta inseamna ca vrea sa fie impreuna cu mine iar? si mai vreau sa stiu ce parere aveti ce ar trebui sa fac? :S

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai tu simti ceva pentru. el? DAca vrei sa fi cu el, atunci vb.cu el, arata-i ca il placi, probabil inca mai simte ceva pentru. tine, dar poate nu are curajul sa iti spuna sau poate crede ca il vei refuza, sau cine stie...

| anss23 a răspuns:

Daca inca il mai placi, intreaba-l daca si el mai simte ceva pentru tine. Din ce ne-ai spus reiese ca inca te place si ar vrea sa fie cu tine.Desi,mai intai verifica daca e adevarat ca bea si fumeaza.

| lavynika a răspuns:

Daca iti place de el cu adevarat eu zic sa incerci sa te impaci cu el! Nu ai ce pierde! S-ar putea forma o relatzie foarte foarte frumoasa. Daca el vorbeste de tine, iti face complimente si iti viziteaza hi5 este clar ca e interesat de tine.Niciun baiat nu face asta fara sa nu mai tina la fata respectiva.Referitor la baut si fumat iti dau un sfat din proprie experienta:NU CREDE GURA LUMII! vorbeste serios cu el, fata in fata nu pe mess deoarece poti sa-i vezi reactia.Intreba-l daca este dispus sa mai continue o relatie cu tine si spune-i si de tigari si alcool. Spune-i ca te deranjeaza ca auzi aceste lucruri si roga-l sa inceteze sau sa diminueze daca chiar face asta.Succes!love struck

| alone a răspuns:

Pai dupa parerea mea t vrea inapoi... poate ar tr sa-i dai o sansa daca consideri ca merita

| biiiabyby a răspuns:

Pai, asculta-ti inimoara. Daca baiatu inca te place, e foarte bun. Da' de la a place pana la a iubi e cam... Ma rog, ideea e ca afla daca te place, asteapta-l si tu putin, vezi cum se comporta cand vorbiti. Daca-l placi, da-i de inteles si vezi cum reactioneaza. Daca totul e bine, faceti ce stiti voi smug.