| xEndlessLove a întrebat:

Am o problema care ma framanta. Tocmai am luat un 4 la fizica pe nedrept dar asta nu mai conteaza :@ Faza este ca mai am un 4 de saptamana trecuta. Pe primul semestru mi-a iesit media 9. Apropo sunt clasa a - VIII - a, si as vrea sa stiu daca raman pe semestrul asta, pot sa intru in Evaluarea Nationala? Daca o sa imi iasa media 4 pe semestrul asta si cu media de 9 dupa celalalt semestru, pot sa intru;-? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Natiiiiiii a răspuns:

Chiar daca ramai pe semestrul asta la fizica, nu ramai anual pentru ca se calculeaza media de pe sem1 cu cea de pe sem1 deci tu o sa ai media anuala la fizica 7. Asdar nu ramai corigenta anual si poti sa intri in examen.

3 răspunsuri:
| StonemAlly a răspuns:

Daca esti corigent pe un semestru nu conteaza media de pe primul. Nu stiu de evaluarea nationala dar nu prea cred. Nu ar fi logic din moment ce tu nu ai promovat anulhappy

| Elizabethzutzu a răspuns:

Nu.

| Calyste10 a răspuns:

Buna!
Daca nu vrei sa ramai pe semestrul acesta si sa intra in Evaluarea Nationala cred ca ar trebui sa te straduiesti mai mult la fizica. Inca mai ai timp sa inveti la acesta materie si sa-ti remediezi situatia. Aduna-ti fortele si fa un plan de atac care sa te ajute sa depasesti momentul critic.
PS. Dupa mintea mea, nu cred ca ai intra in examen daca vei mai lua asemenea note. Ai grija si bafta!