| kalex a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si am ramas corigent pe primul semestru la mate. Maine ma asculta si daca nu iau nota mare atunci raman si pe semestrul asta. Imi este tare frica. Ce se intampla cu Evaluarea etc? Si nici parintilor nu stiu cum sa le zic daca cumva raman ca stiu ca s-ar infuria asa de tare ca m-ar bate. Ceva sfaturi si raspunsuri? Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| MaybeSomeone a răspuns:

Pai. Ori te trece ori ramai pe vara si dai in a 2-a sesiune. Dar o sa te treaca cel mai sigur rolling on the floor) 11 clase sunt obligatorii. Stai tu calm ca nu ramai intr-a 8-a. Eu la liceu numai de asta nu-mi fac griji. In 5-8 diriginta mea preda matematica, nu am invatat 4 ani am trecut cu 5 mereu; In examen 5.15 dupa 4 ani de somn. E bine zic eu.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Marialavinia95 a răspuns:

Invata si nu mai pune intrebari de genu, si parintilor le spui frumos ca ai incercat si nu ai reusit, oricum raman locuri libere la licee deci nu te stresa