| AnnaSlv a întrebat:

Am o problema cu care ma confrunt de foarte mult timp. Sunt foarte nervoasa permanent, cateodata am atacuri de panica, plang fara motiv, raman fara aer. Cateodata cand stau cu iubitul meu imi place sa il ciupesc, zgarii, etc pentru ca imi face placere sa vad ca simte durere. Imi fac tot felul de filme cum ca omor, chinui o persoana. Cand eram mai mica zbieram, tipam la bunicii mei, sau parinti. Cateodata imi fac tot felul de filme cum ca as fi altcineva, un personaj inventat de mine si vorbesc sau fac anumite activitati in compania prietenilor mei, facuti tot in imaginatia mea, insa nu vorbesc cu voce tare, asta o fac doar in minte. Nu stiu ce am, cred ca este o problema psihica. Odata am luat pastile pentru a ma sinucide, insa am scapat doar cu varsaturi. Poate ceva m-a marcat si m-a facut sa o iau razna. Cateodata ma obsedeaza gandul ca sunt nebuna, ma uit la mine in oglinda si imi spun in gand ca nu mai sunt ca inainte, ca am luat-o razna. Trec foarte repede de la o stare la alta. Ajutati-ma va rog! Fara raspunsuri rautacioase sau injurii, dau fundita. Multumesc

4 răspunsuri:
| SorinelF86 a răspuns:

Sunt sigur ca toate astea sunt reactia la ceva care te macina in interior, un conflict psihic cu propria persoana sau cu altcineva, ce varsta ai, am trecut si eu prin chestii asemanatoare, daca vrei sa aflii mai multe vorbim in privat

| teonatzl a răspuns:

Ar trebui sa mergi la psiholog. Iti poate da sfaturi si te va ajuta sa intelegi ce se intampla cu tine.

| Erika346 a răspuns:

Faza cu nervii, tipatul, schimbarea radicale a starii in intervale scurte de timp, plansul fara motiv posibil sa fie datorita varstei.Cand ramai fara aer..Lucrul asta mi se intampla si mie, cica e de la tensiune sau lipsa de calciu/fier etc.In celelalte(creeare unor filme in care omor sau chinui, vorbitul cu prietenii(in gand) sau chestii mai "neobisnuite") ma regasesc si eu, dar inca nu am gasit o explicatie.

| AnnaSlv explică:

Am 17 ani, am trecut prin ceva traume in copilarie.