| Diabolik_4930 a întrebat:

Am o problema mai ciudata, Am tot felul de pareri, din cauza la prieteni, de exemplu cand imi vorbesc de cineva am impresia ca zic de mine sau chestii de genu, mai pe scurt PARANOIA, eu stiu ca nu este adevarat dar cateodata ma streseaza chestia asta

6 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Adica ca ar vorbi cu subinteles?

| katy a răspuns:

Inseamna ca sunt unele lucruri la tine de care tu nu esti multumit si atunci cand prietenii tai vb de altcineva si spun de nu stiu ce lucru.tu te regasesti singur in vorbele lor, fara ca ei sa fi spus ceva la adresa ta.incearca sa schimbi acele lucruri la tine daca e vorba de ceva ce se poate schimba. daca nu, e ok nu trebuie sa te macini, nimeni nu este perfect

| Honeybunny a răspuns:

Uite,lumea vorbeste si va vorbi in totdeauna.tu ai "prieteni" care te vorbesc si prieteni care nu.despre unii vei afla despre unii nu.Pe altii ii vei subaprecia. Gandeste'te ca din moment ce ai prieteni si nu profita de tine,ce interes ar mai avea sa iti fie prieteni? gandeste'te ca vor ramane in viata ta persoanele care conteaza si care nu te vorbesc, nu iti pune increderea in orice "prieten" dar nu fi nici stresat mereu pe chestia asta ca nu merita.nu de alta dar indiferent daca te vorbesc sau nu, tot acolo esti laughing daca e sa afli, afli si fara sa te stresezibig grin tu doar fii tu insuti si incearca sa te tii departe de barfe sau sa ii vorbesti la randul tau pe altii pentru ca asa sunt ft slabe sanse de a fi barfit de catre ceilalti.succes>big grin

| Yoana_7687 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, tot timpul cand se vorbea de cineva aveam impresia ca se vorbeste de mine si acum am uneori impresia asta, incearca sa ignori aceasta impresie daca tu sti ca prietenii tai nu ar vorbi de tine, nu ai de ce sa iti faci probleme.pur si simplu ignora aceasta problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gindeste-te ca esti cel mai de neluat in seama si sa vezi ce te vindeci.

| romyna1998 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa vorbesti mai mult cu prietenul in care ai cea mai multa incredere din ei, sa iei pas cu pas amanuntele si cand simti ca nu te tradeaza, sa-l intrebi...ca sa nu patesti ca si mine!