| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu dintii, unu dintre cei din fata este mai bagar inauntru (adica sunt strambi). Crede`ti ca se indreapta singuri? Sau daca nu, as dori un aparat dentar dar as prefera sa nu se vada adica sa fie pe dinauntru. Am gasit asa numitul aparat"ortodontic lingual" vreau sa imi ziceti si mie cei care ati avut sau ati auzit de el cat costa, cat trebuie tinut si alte lucruri pe care le stiti despre el. Daca stiti voi alt aparat care sa nu se observe asa rau as dori sa imi da`ti mai multe informatii despre el (precizez ca sunt din Tg-jiu si vreau sa stiu daca este posibil asa ceva acolo). Multumesc tuturor pentru raspunsuri (acord funda celui mai bun raspuns)!:*

2 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Uite aici: http://www.ortodontic.ro/preturi-ortodontie-tarife-ortodontie/articole

Pretul aparatului pentru o arcada (tratamentul complet inseamna ambele arcade)este 3000 EUR care se platesc in doua transe egale (amprenta si montare). Se pot plati initial 2750 EUR si ulterior timp de 10 luni 50 EUR(plata in rate, insemnand pret total/arcada 3250 EUR). Sunt incluse in pret toate controalele lunare, amprenta, modelul de set-up, montarea aparatului.
Pentru copii si adolescenti pretul este 2750 EUR/arcada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bagat* ma scuza`ti.