| YEP18 a întrebat:

As vrea sa imi pun aparat dentar pentru ca am dintii strambi dar nu vreau sa se vada, de aceea ma gandesc sa imi pun un aparat lingual. Stie cineva un medic ortodont bun in judetul Mures? Si ce preturi, durata etc ar fi? Va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dreamer a răspuns:

Nu iti trebuie lingual, vezi ca mai nou sunt niste aparate dentare noi la care bracketii ti-i lipeste pe interiorul dintilor, e mai scump.....insa daca trebuie sa-l porti mult timp se merita efortul. Sau cel frontal cu bracketii culoarea dintilor....am purtat si eu, sa te tii bine, o sa te chinui sa musti din miezul de paine la inceput pana te obisnuiesti cu durerea continua.