| AnuriM13 a întrebat:

am o problema destul de des intalnita, dar ceea ce o face si mai mare este ca s-a creat la varsta de 13 ani pe care o am! sunt foarte, dar foarte NERVOASA! ma enervez din orice si nu stiu cum sa ma stapanesc! de multe ori ma enervez chiar si pe un obiect, si cel mai rau fac cand ma enervez pe parintii sau pe amicii mei. eeste foarte nasol.chiar nu stiu ce sa fac! si de obicei ma calmez prin muzica sau incep sa plang ca proasta! iar starea asta de nervozitate vine adesea cu starea permanenta de depresie pe care am abordat-o fara sa doresc...:-

5 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Gandeste-te la un lucru placut, sau incepe sa canti daca iti place muzica atunci cand esti nervoasa

| ch0c0latemix a răspuns:

Pai...cred ca esti constienta cand te enervezi asa ca sfatul meu e sa incerci incet, incet sa te stapanesti...

| adinaciosescu a răspuns:

Incearca sa-ti faci niste analize de sange. S-ar putea sa fie o carenta de magneziu.de aici starea de depresie.Cat despre nervi. incearca sa te stapanesti singura.Doar prin autocontrol poti, asta daca motivul furiei nu este altul de fapt.Incearca sa vorbesti cu mama ta sau de ce nu cu psihologul scolii?

| AlexandrinaAle333 a răspuns:

Probabil esti intr-o perioada pe care cu totii o avem, o perioada in care totul pare sa ne enerveze.Incearca sa iti stapanesti starea asta cu ceva care sa te motiveze. Daca te certi cu parintii si cu prietenii din orice asta poate sa devina o problema mare deoarece te indepartezi atat de parinti cat si de prieteni si asta te impinge catre o stare de depresie uneori. E pacat sa pierzi un prieten pe care il cunosti de mult timp din cauza unei stari pe care o ai de putin timp. Sper ca am ajutat happy

| AnuriM13 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri! incep sa realizez ceea ce este bine si ce este rau in starea asta pe care o am! multumesc mult.o sa incerc sa vad lumea cu alti ochi si trebuie neaparat sa imi gasesc un autocontrol chiar daca inca imi este greu!