| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de ce dar de o saptamana ma enervez din orice.crying atnci cand sunt nervoasa imi vine sa rup ceva in doua nu stiu de ce, si ma calmez. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești prea încordată, stresată. Încearcă să te relaxezi.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Poti face o plimbarica la psiholog. E anormal ceea ce faci, cu totii avem momente de mahnire, irascibilitate, dar ne controlam, nu rupem, spargem etc. Deci, ramane valabila vizitarea psihologului, el este competent, el te poate aduce intr-un stadiu firesc, regulat.

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Buna!
inseamna ca ceva ti se va intampla sau ai o presimtire in legatura cu ceva
sau ai vizionat niste filme sau ai vazut niste intamplari care te-au stresat(sa nu razi... mi s-a intamplat)
sau asa iti vine tie pe moment ca n-ai ce face(cel mai des la un om)
si cam atat stiu
pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fiecare data cand te enervezi incearca sa te calmezi! Tine-ti respiratia si numara pana la 10. Incearca sa nu mai pui la suflet toate nimicurile fiindca tu esti tanara si nu are rost sa te consumi pentru orice. Incearca sa-ti pastrezi calmul si sa te controlezi! Succes!