| EuDenny a întrebat:

Buna happy. Am o problema ..eu is rusinoasa de felul meu, si incerc sa nu mai fiu..am reusit in unele privinte, problema ee ca raman tot rusinoasa in doua cazuri si nu stiu cum sa nu mai fiu..primul caz este cu baietii, este inervant cand vorbesc cu mine ca nu pot sa ma uit la ei in ochi sau la fata lor pentru mult timp deoarece imi schimb privirea si de asemenea as prea sa fiu mai indrazneata cu ei, si nu stiu cum pentru ca imi propun ca o sa fiu asa si in momentul respectiv nu pot..si al doilea caz este cel la scoala cand trebuie sa raspund si ma ridic in picioare si toti se uita la mine inclusiv profesorul ma intimidez crezand ca toti o sa rada de mine desi nu e asa si nu mai stiu nimic..va rog, da-ti-mi un sfat, inclusiv de pe internet. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Tweety_5554 a răspuns:

Buna! Sa stii ca la fel eram si eu, si inca probabil inca sunt, dar mi.am zis asa:"ce rost are sa ma tot stresez atat,Doamne,doar toti mai gresimsi nu conteaza daca rad colegii de tine deoarece oricui ii se poate intampla,chiar altora si mai rau poate...Iar ij privinta baietilor,fii foarte relaxata si increzatoare ca doar daca nu erai frumoasa nu se dadeau la tine,si chiar daca nu se dau la tine,ci pur si simplu vorbesc cu tine asa, amical, fii destinta si relaxata, nu are rost sa te strezei, o data si o data o sa iti treaca aceasta timiditate. Sper ca te.am ajutat, si nu uita...Fii destinsa, relaxata si increzatoare in tine!