| mary_1716 a întrebat:

Cum pot sa am mai multa incredere in mine? sunt rusinoasa si ma intimidez foarte mult aunci cand e sa vb cu cineva sau sa fac ceva ce mi-am propus. ajutati-ma

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Educându-te singură. Gândeşte-te că toţi greşim,toţi avem defecte şi calităţi,toţi o dăm în bară cel puţin o dată.Iar dacă tu greşeşti,nu-i o problemă. Nu trebuie să te judece nimeni, nu trebuie să-ţi fie teamă că cineva o va face.Trebuie să fii conştientă de ce poţi să faci şi de calităţile tale. Pune-le în valoare şi nu te gândi oare ce vor spune ceilalţi.Lasă ruşinea la o parte,ştii cum se spune, cu ruşinea mori de foame.Ia-ţi lângă tine oameni cu care să te simţi tu, iar asta te va ajuta foarte mult. Lângă ei nu te vei simţi intimidată şi nici nu te vei ruşina.Fii încrezătoare!