| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Am o problema foarte mare.Eu sunt cu un baiat X nu vreau sa ii dau nume.Si acel baiat si a adus un alt prieten.Prietena mea cea mai buna s a combinat cu acel baiat.Ieri seara iubitul prietenii mele si cu iubitul meu a venit la noi.Si am stat afara cu ei pana la 10.Pe prietena mea o certat o maicasa.Si tot in acea seara i a luat telefonul si dansa a primit mesaj de la prietenul ei in care scria ceva de genul:cf tzuca? Te a certat mamica? Pup si te iubesc
Atunci mama ei l a sunat si a intrebat daca ma caute pe mine, sau pe fiicasa.Si el ca sa o scoata pe prietena mea a zis ca ma cauta pe mine.Si m a sunat mama ei mi a zis ca daca eu a, m vagabonti sa nu i dau si lu fiicasa si multe alte chestii.Acum eu nu stiu ce sa i spun ca sa ma scot.Imi dati ideei, va rog? Ms anticipat

3 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Daca prietena ta este atat de buna prietena ar trebui sa isi asume culpa si nu sa accepte ca alte persoane sa primeasca o reputatie gresita pentru ea.
Este o chestie de simt comun.
Tu ti.ai indeplinit sarcina de super-prietena acum e randul ei sa stea cu mama ei de vorba si sa-i explice intr-un fel situatia.Si ea sa aiba putina decenta si sa nu se combine cu primul tip care ii iese in cale.
Poate o parte din vina o are mama ei pentru ca o tine prea din scurt, iar cand scapa....scapa.Oricum ar fi ar trebui sa aiba mai mult respect fata de prieteni si de ea.
Succes si o prietenie frumoasa.

| Roxana121 a răspuns:

Interesanta situatie...Parerea mea ca maicasa(prietenii tale) o cam tine de friu si asta nu-i prea bine, trebuie pur si simplu sai explice ca lumea e grea iar baietii sunt mininciunosi sa nu aiba incredere in ei atit, alta probleme nu vad. Daca ai putea vb cu amica ta sau sa te vezi cu ea sa vezi carei treaba cu maicasa.succes

| anca2404 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu pritena ta si sa gasiti impreuna o solutie. daca intredevar ti la pritena ta poti sa suporti pentru ea o mica minciuna atat timp cand nu afla si parintii tai.