| Saya_1767 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si sa ma ascultati.
Vineri m-am certat cu prietena mea.De fapt totul a inceput de joi seara cand am sunat-o sa imi dea tema la franceza, iar ea a gasit scuze.De 3 ori am sunat-o si de 3 ori mi-a zis chestii de genul:te sun eu ca am treaba, nu pot sa iti dau acum, de ce nu ti-ai luat tema mai devreme ca acum stau in pat si imi e lene...Atunci m-am suparat ca nu am o prietena buna si mi-au dat lacrimile.Trebuie sa mentionez ca am mai sunat cateva colege dar ori aveau telefonul inchis ori nu raspundeau.
Apoi vineri cand ma duceam la scoala, a venit si mama cu noi ca trebuia sa duca scutirea.Mama ma vazuse seara suparata, de fapt i-am zis ce s-a intamplat si a intrebat-o cum de nimeni din clasa nu stie tema, iar ea a zis ca asa suntem noi neatenti, iar mama a zis a intrebat-o de ce nu mi-a dat si mie tema, ea a zis atunci ca era in pat si nu putea sa se ridice.Mama a zis atunci ca nu suntem colegi, iar prietena mea, ca sa puna paie pe foc a zis ca inseamna ca nu e o colega buna si ca sa nu o mai sun niciodata si nici ea nu ma va mai suna pe mine.Si eu cu mama ne-am dus in fata.

La scoala, nu a mai vorbit cu mine, iar cand a vorbit, a vorbit foarte urat.
Cand i-am cerut sa imi dea caietul de gramatica sa xeroxez lectia anterioara mi-a zis ca nu e o colega buna si sa imi dea lectia mama.

M-am enervat foarte rau.
Apoi in sala de sport radea de mine din niste motive stupide.
De ex.cand a dat cealalta asa zisa prietena cu mingea in mine, etc.

Trebuie sa mentionez ca ea e o fire foarte foarte suparacioasa, posesiva si manipulatoare.
Isi manipuleaza prietenele pentru a le face sa faca ce vrea ea.

Ar trebui sa ma mai impac cu ea?

Funda!

4 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

In niciun caz nu ar trebui sa mai fii prietena cu ea. daca stai bine sa tegandesti nici macar nu ai fost prietena cu ea pentru ca o prietena nu se comporta in felul incare ea s-a comportat. Eu zic sa o lasi in pace, sa nu-i mai ceri nimic si sa incerci sa-ti gasesti alti prieteni. Persoanele ca ea nu merita, si prietenele alea ale ei pe care le manipuleaza isi vor da seama intr-o zi si o vor lasa in banii ei.

| friday a răspuns:

Cred ca e invidioasa pe tine. Nu o mai baga deloc in seama, vrea doar sa atraga atentia sau sa te simti prost.
Fa`ti alte prietene si lasa`o cum vrea ea.

| Saya_1767 explică:

Si nu era tarziu, era 6 searabig grin

| MIM a răspuns:

Cu comportamentul asta nu o sa ajunga prea departe... iar "prietenele" ei o sase supere pe ea.tot la tine o sa vina intr'un sfarsit. iar atuci sa nu o ajutitongue