| Cristianmarius12 a întrebat:

Buna! Am o problema.
In ultimul timp am inceput sa ma plictisesc foarte tare. Sunt introvert si timid. Imi este greu sa socializez. Nu vorbesc cu persoanele straine. Am cativa prieteni cu care pot sa ies afara doar ca ei sunt in general plecati sau nu au timp liber. Am 15 ani si cand eram mai mic in general imi pierdeam timpul jucandu-ma afara cu alti prieteni doar ca a venit pandemia si nu am mai tinut contactul. Dupa pandemie, ma jucam foarte mult pe PC si pe telefon. O alta chestie care o am in minte este ca o sa raman singur pe viata adica nu o sa am o prietena. Senzatia aceasta o am deoarece nu sunt atractiv in felul in care arat. Daca nu ati inteles ceva puteti sa ma intrebati. Multumesc!

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Fa sport daca tot ai timp liber si vrei sa devi mai atractiv, prietenii vin si pleaca nu sunt motiv de tristete, profita de timpul liber pe care il ai.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca acei prieteni chiar nu au timp liber deloc, ci doar ca nu vor sa iasa cu tine? Esti sigur ca iti sunt prieteni? Gandeste-te bine... Daca spuneai ca ai 51 de ani te mai intelgeam, insa asa chiar nu inteleg de unde ti se strecoara inca de pe acum astfel de ganduri :,, o sa raman singur pe viata adica nu o sa am o prietena.''?

| Robert2526 a răspuns:

De ce zici ca nu esti atractiv? Care e problema?
La scoala nu ai prieteni?

| Cosmin3412 a răspuns:

Acum încă interactionezi cu oamenii,la scoala, la alte activități, daca te plângi de acum, e grav.
Mergi la un curs ceva ce te atrage, fai si alte activități daca tot ai timp liber. Lasă telefonul si calculatorul ca asa o sa fiți roboți toți, mai ales cu fetele care devin tot mai feministe. Încă esti tânăr acum incepe viata la tine.
Lasă timiditatea acasă cand iesi in oraș. Aveam un prieten gras si urât care agăța fete mai mult ca mine, dar el le agăța cu tupeu. Si asta le plăcea la fete. Cum zicea el, din 10 pica una. Asa ca se dădea la toate.

| vasileparnaie a răspuns:

Te faci extrovert fratele meu, recomand sa te duci la un restaurant si sa pui piesa ''super ex'' la boxa iti va vindeca anxietatea sociala mark my words