| anonim_4396 a întrebat:

Bună,am o problemă. părul meu e despricat la vîrfuri, l-am tăiat cu cîteva zile în urmă ( aproximativ 10 cm ) și oricum firele sunt despricate, ce pot face?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, decat sa astepti in continuare pana iti mai creste ca sa mai poti taia din el.

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic sa iti dea ceva pentru problema ta.Pt ca e o Prb.Firele de par despicate sau degradate arata un aport slab de vitamine la nivelu scalpului sau al organismului!

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, Ollycika!

Daca varfurile inca sunt despicate, nu ai cum sa le "lipesti" la loc. Parul trebuie taiat pana la nivelul la care firul arata sanatos si nu se mai despica.
Pentru a preveni despicarea firelor de par in viitor, poti sa iti ungi parul inainte sa te speli cu niste ulei de masline, apoi sa stai asa 1 ora.