| SweetyNuta a întrebat:

am o problema prietena mea s-a suparat pe mine fiindca mi-am facut o poza cu baiatul pe care il place ea. Dupa cite se vede el ma place pe mine, si nu as vrea sa ma cert nici cu ea, nici cu el. Ce sa fac?
fundita happy

Răspuns Câştigător
| gabitza144 a răspuns:

Pai vorbesti cu prietena ta si ii spui ca a fost o simpla poza si ca nu ai vrea sa te certi cu ea din cauza asta vorbeste cu ea serios si fa-o in asa fel sa te inteleaga spune-i sa se maturizeze pentru ca nu are rost sa se certe cu tine din cauza unei poze, si daca ei ii place un baiat si acel baiat nu o place pe ea fa-o sa inteleaga asta pentru ca nu poti obliga un baiat sa te placa, si explica-i sa nu fie suparata pe tine din cauza unei poze pentru ca nu are rost sa stricati o prietenie din cauza asta sau a unui baiat.pa pa

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Sa ii explici ca nu a fost decat o poza...sa inteleaga lucrul acesta si sa se maturizeze...si daca nu incearca sa revina la realitate. spune-i ca o lasi un timp sa se gandeasca, si un timp ar trebui sa o lasi in pace. daca de la o poza face asa. apoi sa te mai fi si sarutat

| Bianca_3626 a răspuns:

Spune-i ca sunteti doar prieteni nimic altceva. Spune-i ca tii prea mult la ea pentru ai face un asemenea lucru.Nu-i spune ca el te place pe tine pentru ca ai rani-o extrem de tare. Cere-i scuze si explica-i ca nu este nimic intre voi.

| Monica_3326 a răspuns:

In asemenea situatii este greu si pentru tine fiindca nu vrei s-o ranesti pe prietena ta, dar nici nu vrei sa rupi orice legatura cu acel baiat.
Ii poti explica, ca este o simpla poza ca intre colegi sau prieteni si ca nu are de ce sa-si faca griji.Acum depinde daca va intelege.
Sper sa-ti fie de folos sfatul meu!
Te :*