| criss:) a întrebat:

Am o problema, sa spunem destul de grava.In data de 29 o sa plec la mare, si o sa stau pana in 7 iulie.Menstruatia trebuie sa imi treaca pe 8 iulie. Tinand cont ca am deja de 2 ani de cand am menstruatie, credeti ca o sa imi vina mai repede? Nu as vrea sa patesc ca si in anul trecut, cand nu am facut baie decat o zi.straight face
Mentionez ca plecarea nu poate fi grabita, deoarece o sa plecam cu biletele care deja au sosit.
Multumesc tuturor!happy

6 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ok. daca ai de 2 ani menstruatia.este sigur ca o sa-ti vina mai devreme. Dar doar cu 2 zile sad. eu cand am fost la mare si aveam menstruatie, mi.am pus un tampon pe un chilot normal, dupa slip'ul, si dupa ce am fost in apa m.am dus si l.am schimbat, sau poti sta doar pe plaja happy. Succes. si ia-ti un costum mai inchis la culoare.de preferat rosu sau negru.si distractie placuta! happy

| Luori a răspuns:

Faza cu menstruatia in timpul vacantei la mare am patit-o eu acum 2 ani in urma. Ca sfat iti sun sa nu megi la plaja cu altceva decat slipi, pentru ca te vei bronza foarte aiurea si iti va parea rau. Trebuie sa ai un bronz uniform happy

Existe mai multe metode care te-ar ajuta sa poti intra fara griji in apa. Ai putea eventual sa iti iei 2 perechi de slip pe tine sau ai grija ce vei purtawinking

Bucurate de mare!

| criss:) explică:

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi!happy

| Mirela a răspuns:

Hey, vitamina K te ajuta ia vitamina K inainte sa iti vina 2 pe zi si iti va intarziabig grin

| alabala a răspuns:

Daca chiar nu poti amana plecarea la mare, te sfatuiesc sa incerci cu un OB! nu poate fi asa tragic, si toate lucrurile au un inceput.asa ca ori atunci or peste 2 ani tot aia va fi. Te vei simti mai relaxata si mai protejata, stiind ca poti face si baie, desi sa nu exagerezi cu statul in apa!

Distractie placuta si ai grija de tine :*

| LaLaLakin a răspuns:

Pai esti adolescenta, ciclul nu este inca stabilhappy

poate ai noroc sa iti vina mai tarziu, sau sa nu iti vina deloc.sa nu te sperii, pentru ca este ceva normal:d poate sa nu vina chiar un anhappy