| deeutza a întrebat:

am o problema si nu stiu ce sa fac.este un baiat in scoala cu un an mai mare si niciodata nu l-am suportat.de aproape o saptamana se uita la mine si incearca sa iese in evidenta(o data in timp ce ma uitam pe geam m-a luat in brate). i-am spus prietenei mele cele mai bune deoarece nu vr ca lui sa ii placa de mine si ea mi-a zis sa invat sa il plac. zis si facut. acum il plac dar nu prea avem priteni comuyni pentru a sta impreuna.nici macar nu am facut cunostinta.deci va dati seama... puteti sa imi dati un sfat.va rog

Răspuns Câştigător
| ade21 a răspuns:

Daca ai ajuns sa il placi asa repede inseamna ca poate nici nu nu l-ai suportat. Stii cum se zice... din ura se naste dragoste. Pai data viitoare cand se mai apropie de tine, intra in vorba cu el. Sigur nu te musca...credhee hee... Oricum... da-i o sansa. Poate nu e asa rau cum il crezi. Si afla mai multe despre el. Poate va place acelasi sport sau ce mai stiu eu. Sper ca ti-am fost de ajutor. PaPa:*

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, de la dragoste la ura e doar un singur pas...intra in vorba cu el, si fa cunostiinta cu el, stai pe langa el, sa vezi daca se baga cu tine in seama, atunci ii spui ca ai vrea sa il cunosti, bafta.

| sHock a răspuns:

Fa si tu ce a facut si el.
Incearca sa te intelegi bine cu el, sa vorbiti.
Zambeste-i cand treceti unul pe langa celalalt.

| LoryM22 a răspuns:

In locul tau eu as renunta la el, odata ce nu ti-a placut comportamentul tau si erati total opusi unul de celalalt nu o sa reziste relatia, plus ca din cate am inteles nu aveti puncte comune, so...Nu trebuie sa te iei dupa prietena ta, hotaraste tu ce vrei sa faci si ce nu, spune-i in fata ce te deranjeaza, daca se va modela dupa tine baiatul inseamna ca merita o sansa, daca nu sunt o groaza de baieti care te asteapta.Succes!

| paul0013 a răspuns:

Greu...mergi si fa cunostiinta...nu trebuie sa aveti prieteni comuni... puteti sa stati unul cu altulwinking dar intai vb mai mult cu el... ia-o incetwinking si baftakiss