| Lisa_1685 a întrebat:

Am o problemastraight facetrebuie sa ma duc cu mama la ginecolog[probleme cu menstruatia] iar eu nu stiu cum sa-i spun ca mi-am inceput viata sexuala cu toate ca ma inteleg destul de bine cu ea... mi-e teama de reactia ei... ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i totusi e mult mai bine decat sa afle de la ginecolog, ia-o odata cand o vezi in toane mai bune si spune-i stiu ca e cam nasol cand trebuie sa ii zici asa cevastraight face dar asta e... ai facut-o nu mai poti da inapoi si va trebui sa suporti consecintele... chair daca va fi greustraight face

| doar.pt.voi. a răspuns:

Daca ai peste 17 ani, nu cred ca ar fi mare scofala.
Oricum, ce ai face, mama intotdeauna te intelege si te sprijina oricat de grava ar fi fapta.
Fi fara grija.
Bafta si o seara placutahappy

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai depinde de varsta ta. Daca ai 16-17 ani este foarte logic ca la varsta aceasta se frecventeaza acest lucru ca sa zic asa.Mama ta v-a intelege.Sunt sigura, pentru ca si ea a trecut prin aceiasi perioada ca si tine si va stii ce inseamna.Ai incredere in tine si in mama ta!

| unknown a răspuns:

Hey. E o problema mai delicata si depinde ce varsta ai, dar ia-o usor.Cand suneti singure acasa du-te langa ea si pune-i intrebari, ia-o cu frumosul, si probabil vei gasi tu momentul bun cand sa ii poti spune.Succes!

| Scriiitoare a răspuns:

Mai bine sa ii spui tu, decat sa afle de la altcineva. este foarte greu, dar asa este mai bine. bafta

| pitic13 a răspuns:

Ar fi foarte bine daca l'ar cunoaste pe prietenul tau si de aici daca are incredere in el daca exista aceasta socializare intre voi ii spui ca totu a venit de la sine si ca a fost ceva minunat! ia'o usor si nu dispera ca ai sa vezi ca o s avina momentul si o sa fii inpinsa de la spate ca sa'i spui pentru ca vei gasi momentul! succes!

| Tiberius a răspuns:

Spune-i in fata si linisteste-o spunandu-i ca ai multa experienta si experimentezi cat se poate de des si nu ai ce pati.