| Dianaa555 a întrebat:

La ultima menstruatie am avut dureri destul de mari, astfel ca mama vrea sa mergem la ginecolog. Am 18 ani si mi-e jena sa-i spun ca mi-am inceput viata sexuala. Cum as putea sa fac sa nu afle?

Răspuns Câştigător
| Danielaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca mergi la ginecolog iti va spune ce problema ai, daca ai una in legătura cu viata ta sexuală poate aduce in discutie. Mai bine mergi singura. Ce fel de dureri ai avut? Pe mine ma doare de nu pot sa merg de fiecare data

| Dianaa555 explică (pentru Danielaaaaaaaaaaaaaa):

De cand ma stiu ma doare foarte tare, plang din cauza durerii. Dar de data asta cand m-am ridicat din pat mi s-a facut rau si am lesinat. A venit ea si m-a dat cu apa pe față sa ma trezesc si apoi credeam ca voi muri. Nu puteam sa stau intr-un loc. Am luat nurofen, nu mi-a trecut. Mi-a pus compresa cu spirt nici atat. Apoi mi-a dat algocalmin lichid si in 5 minute mi-a trecut si nu mai aveam nimic.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spune i mamei tale ca ti ai inceput viata sexuală, nu ar fi bine sa o minti.

| Violleta2022 a răspuns:

O lasi la usa medicului!
Oricum va afla daca durerile alea sunt de la vreo boala cu transmitere sexuala, sau vreo sarcina extrauterina.
Totusi, ai putea sa-i spui adevarul, ca minciuna are picioare scurte si te faci de rusine pe culoarul dispensarului, daca afla involuntar sau indirect.

| mihai69 a răspuns:

Ce treabă are mumă-ta cu consultul tău medical?!? Doar ești majoră!
Tot ce se petrece și se discută în cabinet e confidențial.