| flaviutza a întrebat:

am o relatie bazata pe sentimente foarte profunde de jumatate de an. avem aceiasi varsta18.eu vreau sa facem pasul cel mare(dragoste)numai ca el nu face nimic sa grabeasca lucrurile.eu nu pot sa iau initiativa din cauza unui anumit motiv.cat o sa mai dureze pana o sa ma invite la el astfel sa avem o ocazie buna de a incerca.acum cateva luni m-a invitat de vreo 2 ori si l-am refuzat(nu m-a invitat in ideea asta... a fost asa hai pe la mine, si acum tot asa ar incepe)oare ii este frica de un alt refuz sau...nu stiu. il iubesc mult si sunt decisa sa fac pasul acesta cu el mai ales ca sunt si virgina. uneori simt ca nu mai am rabdare.multumesc

Răspuns Câştigător
| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Vorbiti. intreaba-l. afla. mai asteapta. poate te respecta. daca vroia asta ti o cerea demult.

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

O sa vorbesc din perspectiva mea. Daca sunt refuzat de cateva ori, e si normal ca nu mai incerc. Constientizez faptul ca respectiva persoana chiar nu doreste ceea ce doresc eu, si incetez pentru a nu deveni agasant. Mi se pare firesc gestul sau de-a inceta in aceasta privinta. In prezent, totul depinde de tine, doar tu poti face acest pas. El a incercat si a fost refuzat. Normal ca nu putea sa-ti zica: "Hai la mine sa facem dragoste!" A luat-o pe ocolite, si a facut foarte bine. Tind sa cred ca zilele in care te-a chemat la el aveau ca scop ceea ce astepti si tu de la el acum. Asta ma face sa afirm ceea ce am afirmat mai sus. Doar de tine depinde daca se va intampla ceva frumos sau nu. Bafta.