| alinamailat26 a întrebat:

Am o relație cu un rom de 3 luni de zile, părinții biologici sunt tigani, el e adoptat, într-o familie bună, români. Tatăl meu este rasist, nu il place si nu il acceptă sub nici o forma, ne certam mereu din cauza asta, el a inteles, ma sprijină, părinții lui m-au cunoscut, ma plac foarte mult, el se comporta foarte foarte frumos cu mine, are grija de mine, ma respectă, ne vedem in fiecare zi. Cum as putea face sa il accepte si tata?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Jasa a răspuns:

Dacă vrei ca tatăl tau sa il accepte, atunci ar trebui sa ai o discuție cu el! Sa ii explici de ce contează atat de mult pentru tine el, sa ii spui cum se comporta cu tine și de ce te face atat de fericita! Tatăl tau isi doreste cel mai bine pentru tine, și probabil din cauza originii iubitului tau se comporta așa. Arata-i tu ca e diferit!

| alinamailat26 explică (pentru Jasa):

Mulțumesc din suflet!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatal tau este mai trecut prin viata, mai intelept ca tine. Eu iti recomand sa-l asculti pe tatal tau, Deoarece categoric nu iti vrea raul.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Il va accepta pe masura ce va vedea ca tu esti fericita. Nu te stresa.winking

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Nimeni nu zice nimic de Abi ca e tigan dar de altii?

| Giura_Giulia_1998 a răspuns:

Incearca sa discuti in primul rand cu tatal tau. Explicai situatia mai bine. Si roaga-l sa ii dea o sansa