| Anamaria6384 a întrebat:

Am o relație de 2 luni și nu știu de ce dar nu ne putem apropia. vorbim de 4 luni și tot nu îl simt mai aproape oare de ce? Am văzut ca nici nu prea avem ce sa vorbim pe whatsapp nu mai caută subiecte de discuție dar când ne vedem ne înțelegem perect.eu nu am mai avut o relație serioasă ..cum m as putea apropia de el sa vorbim mai mult pe whatsapp nu numai Fata in fata?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inseamna ca nu sunteti compatibili si te amagesti singura in relatia asta. LA inceput ar trebui sa nu va puteti opri din vorbit, sa aveti intruna ce sa va spuneti (Bine, ideal ar fi sa fie asa mereu dar mai ales la inceput)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fi fericita in locul tau ca aveti ce vorbi fata in fata si va simtiti in largul vostru. Relatiile nu tin de stat pe whatsapp sau facetime, ci de apropiere fizica, comunicare in viata reala etc. Daca ati vorbi asa mult pe wap, probabil ati epuiza subiectele pentru cand va vedeti. Imagineaza-ti cum ar fi sa iesi cu el la cafea si sa va uitati unul la celalalt

| Gogoasa24 a răspuns:

Gasiti ceva ce aveti in comun.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Daca nu-l simti tu aproape, incearca tu sa faci primul pas sa te apropii de el, spune-i ca nu te simti ca inainte ca vrei mai multa atentie, intreaba-l ce-i cu el poate s-a plictisit?

| Ahrixxxx a răspuns:

E ceva normal. Omul nu e o masinarie facuta sa vorbeasca nonstop iar unii oameni vad mesajele ca fiind un simplu mijloc de a anunta ceva, nu de a comunica.
Incearca sa dezvolti subiectele, astea sunt la nesfarsit iar cand ai chef sa vorbesti poti vorbi si despre stele.
Dupa ce va vedeti, continuati subiectele pe care le-ati vorbit.
Oricum, nu inteleg de ce iti faci griji. Ar trebui sa fii fericita ca va intelegeti perfect in real. Unii vorbesc prin mesaje, si in real deloc, aici e rau.