| LAURCOXY a întrebat:

am o relatie de 4 luni si ceva cu prietena mea(AMANDOI AVEM 17 ANI). suntem la o distanta de vreo 300 de km ne-am intalnit de vreo 3 ori si vorbim foarte des la telefon.amadoi suntem sportivi si tot asteptam clipa cand ne vom intalni la concursuri si in deplasari in vara care va veni. vreau sa ma ajutati credeti ca mai dura relatia pana atuncii.mentionez ca am intretinut relatii sexuale cu ea si pe deasupra era si virgina. ea zice ca tine mult la mine si mie nu prea mi se pare.tot timpul sunt gelos si cred ca ma insala ...nu stiu ce sa mai cred. ajutati-ma pls dati-mi niste sfaturi dau fundita. sfaturi de orice gen

2 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Nu cred ca ai avea de ce sa fii gelos. Ea daca s-a culcat cu tine inseamna ca te iubeste, ca o fata nu se culca cu cine se nimereste, mai cu seama prima data. Si ea te-a ales anume pe tine sa fii acel care o dizvirgineaza, asta inseamna ca are sentimente pentru tine. Si ar trebui sa ai incredere in ea, si sa o crezi cind iti zice ca te iubeste si sa va bucurati de aceasta frumoasa relatie. Doar ca distanta e prea mare, si asta poate te face sa crezi ca nu tine la tine. Si nu strica tu totul cu ne increderea fata de ea. Tu cin potriva, zii mereu cuvinte frumoase, vorbeste cit mai frumos cu ea... Ca daca vei continua cu scene de gelozie, ea se va satura si chiar iti va cauta pe altul...

| sweetyss a răspuns:

Ai impresia ca te inseala din cauza distantei, ca nu va vedeti prea des.fiind si eu fata, te pot asigura ca ea e sincera in ceea ce iti spune, mai ales ca ai fost"primul".ar trebui sa ai mai multa incredere in ea asa cum are si ea la randul ei.iti poti da seama ca ea chiar are din moment ce ti s-a daruit tie.incearca sa te gandesti putin si la ea, ca si ei ii este greu...