| mada12 a întrebat:

am ochelari.si am gasit asta pe net: http://www.faraochelari.info/indexn.html.:( as dori sa stiu daca e sigur. daca a folosit cineva.va roog:| chiar vreau sa renunt la ochelari:(

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Si eu port ochelari de vreo 6-7 ani cam asa.
Pot spune ca la 16 ani stiu cam toate bolile de ochi in primul rand ca si eu vreau sa scap cat mai repede de ochelari.
Te rog frumos. Nu frumos ci din suflet nu te lua dupa acesti oameni care isi fac reclama pe internet ca vor doar sa isi scoata banii de pe tine. Ei se bazeaza pe efectul "placebo"...acesta functioneaza cam asa:
Merge un pacient la doctor si se plange de o durere de cap. Ii da o pastila si dupa 5 minute i trece.Cand de fapt acel medic fals i-a dat o vitamina, iar pacientul a avut acea dorita puternica de a scapa de durerea de cap si ia trecut doar findca nu sa mai gandit la durere.(daca e durere pe bune isi ia un algocalmin)
Nu vei vedea astfel de medici in spitale sau in clinici private sau ale statului.Aceia sunt medici adevarati, care te trateaza cu pastile si nu cu vitaminehappy
Daca mai vrei inca un argument pentru care sa nu te iei dupa acesti oameni sunt interviurile oamenilor.
Uita-te putin la numele "pacientilor"...nu cumva sunt mult prea comune? mult prea perfecte?
Acel Doctor Alexandru V. de ce crezi ca nu si-a pus numele de familie?(pentru ca nu exista nici un doctor cu un astfel de nume de familie. V(punct). Oricum e treaba ta ce alegi dar cel mai bine e sa vorbesti si cu parinti tai inaintetongue
Paerea mea e ca mai bine mergi la oftamolog si dupa ce ti se va stabiliza cresterea diopriilor te vei opera cu laser...nu te doare, nu te anesteziaza total(nu te adoarme ci doar iti amorteste zona ochilor) si nu a murit nimeni inca pe masa de operati a unui oftamolog si nici nu a ramas orb dupa acea operatie cu laser...
Vorbeste cu mediucul tau oftamolog... el e specialist si stie ce zice, nu ca nebunii astia de pe site-uritongue
Bye si sper ca nu te-am plictisit cu scrisul dar chiar nu vreau sa te prosteasca toti nebuniibig grin:*