| RebecaBaa a întrebat:

am problema aceea cu display-ul albastru care apare mereu in timpul jocurilor si zice "a problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer. the problem seems to be caused by the following file: nv4_disp" bla bla laughing Ce pot face? sad

Răspuns Câştigător
| ionuutzuu a răspuns:

Dezactiveaza auto shutdown PC when temperature is "x" din BIOS. De obicei "x" este 65/70 de grade. La o temperatura anume se stinge din cauza riscului prea mare. Ca sa fii sigur/a ca rezolvi instaleaza ultimul driver ATI/nVidia pentru placa ta video. Ar fi ajutat mai mult daca ai fi continuat in loc sa zici "bla bla".

| RebecaBaa explică (pentru ionuutzuu):

Continuarea era " the device dirver got stuck in an infinite loop. this usually indicates problem with the device itself or with the device driver progamming the hardware incorrectly. Please check with your hardware device vendor for any driver updates."... Si de unde descarc driverul?

| ionuutzuu a răspuns (pentru RebecaBaa):

Http://lmgtfy.com/? q=ati+drivers

http://lmgtfy.com/? q=nVIDIA+drivers

3 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Din cauza ca sistemul(pc) nu suporta jocul. Cel mai frecvent din cauza memoriei ram prea mica. Cati rami ai la pc?