| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am pus ochii pe o fata, insa nu stiu cum sa o abordez, cum sa ii spun. Sunt in clasa a11a, iar ea este tot in clasa a11a. Ne stim asa, ne salutam dar cam atat. Mie mi-a placut de ea inca din clasa a9a, dar nu am zis nimic. Nu am experienta cu fetele. De unde sa incep? Cum sa incep? As vrea sa incepem o cunoastere. Nici nu stiu daca are iubit sau nu. Eu m-am gandit sa ii spun ei ca imi place de o fata, dar ca nu stiu cum sa abordez acea fata si sa imi dea ea niste sfaturi ca sigur stie ce le place fetelor si cum sa fac. Ea o sa imi spuna ceva, iar eu, peste o saptamana, o sa fac ce m-a sfatuit ea. Apoi ea isi va da seama.Ce ziceti? E proasta rau ideea mea, nu? Dati-mi va rog idei, ce sa fac, cum sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| PutinAjutor7 a răspuns:

Salut, avand in vedere ca nu ai prea vorbit cu ea altceva e ciudat sa o intrebi asa direct cum se abordeaza o fata. Mai bine ii dau un follow pe insta sau un add pe Facebook daca inca nu o ai iar apoi daca iti accepta poti sa ii scrii sa o intrebi cum e la scoala gasisesti un subiect comun. Nu trebuie sa fi foarte insistent prima data dar incearca sa faci conversatie cat se poate si apoi las-o asa pana urmatoarea zi, daca vezi ca e interesata incearca sa o chemi in oras cat mai repede.

1 răspuns:
| Hope1992 a răspuns:

Parerea mea este ca mai intai trebuie sa va imprieteniti, cred ca la inceput online si apoi sa vorbiti cat mai multe chestii banale intre prietenii, dar totusi cumva trebuie sa ii dai de inteles ca o placi fara sa fii sufocant sau sa pari prea indragostit. Daca o sa simta ceva o sa iti ofere niste semnale si dupa poti incerca sa o inviti la o plimbare.