| Anonimpentrucănuvreausastielumeacinesunt66 a întrebat:

Buna happy
Am relație de 2 ani (am 15 ani) si toata lumea ma preseaza sa fac... cu el ce ar trebui sa fac in cazul asta?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le dai muye la lume ca sa aiba ce manca noaptea

| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, nu te preseaza nimeni!
Esti tu prea mica si usor infleuntabila, dar de fortat sau impins spre sex, nu o poate face NIMENI, daca tu nu vrei.
Gandeste-te la repercursiuni si la cata suferinta vei avea, daca faci acest lucru, cand inca esti atat de micuta.
Gandeste-te la ce-i mai rau, daca ai ghinionul sa se intample cum iti poti distruge viitorul, scoala, familia, parintii samd.
Chiar nu merita sa dai doi bani pe ce vor altii si sa fii constienta ca vor sex doar pentru propria lor placere si satisfactie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Toată lumea? Nu cred. Poate vreo 2-3 prieteni/prietene. Cam devreme. Eu zic sa mai aștepți pana ajungi la o vârsta adecvată happy.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu fa chestia aia ca te preseaza lumea. Faci cand esti pregatita pentru ca asa e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Toată lumea", adică CINE?
El ce zice?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să faci doar ceea ce crezi tu de cuviință nu ce îți spun alții, deoarece ești stăpână pe propriul tău corp, așadar nu ceda presiunilor și fă-o când te vei simți cu adevărat pregatită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să aștepți până la căsătorie, ca să fii mai fericită. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci când simți tu ca este timpul să faci acest pas. Trebuie să fii pregătit/pregătită pentru asta. Iar tu ești încă un copil, nu îți bate joc de copilăria ta. Nu prietenii iau deciziile în viata ta, ci tu iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa vor ceilalti, nu o face. Nu uita ca e viata ta, nu a lor. Iar daca totusi vrei s-o faci de acum, in locul tau eu as mai astepta. Dar e decizia ta happy

| NarcisIfrim a răspuns:

Trebuie să te gândești bine.
Vei regreta pe viitor daca faci de la vârsta asta?
Dacă nu, fă ce simți, nu ca spune lumea.

| Naomidd77 a răspuns:

Nu, nu o face! Nu iti strica copilăria! Ai timp pana la căsătorie! Esti un copil! Nu lasa sa iti fie pătată demnitatea!