| beatrice2 a întrebat:

am router de la romtelecom pentru internet. cum pot sa-i pun parola? fundita

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

SCHIMBARE parola router -> Internet Explorer -> http://192.168.1.1
Bafta!

| SuDRaIIRo a răspuns:

Intri cu internet explorer sau google chrome si scrii adresa asta : 192.168.1.1, user "admin", password : "admin", si cel mai important este sa bifezi Enable Wlan, dupa selectezi "Basic" --> WLAN, in casuta SSID pui u ce nume vrei la retea, in casuta Security selectezi WPA-PSK, la Wpa pre-shared key pui parola care o vrei tu, la WPA encriptyon selectezi AES...dai submit si asta e tot! sper ca te-am ajutat

| SpedyKid a răspuns (pentru SuDRaIIRo):

Mersi,m-ai ajutat si pe mine. De o luna cautam informatia asta.