| MirunaIoaNna a întrebat:

Buna am sa va intreb ceva fiti sinceri cu mine am 16 ani aproape 17 in septembrie incep a 10 a Eu de ce nu-mi gasesc prieten? Ma simt atat de ghinionista..Cand imi place de un baiat parca imi e rusine sa ii zic mi-e frica sa nu ma refuze( mi s a intamplat odata nu prea am o silueta de vis conteaza asa tare exterioru de asta nu imi gasesc?

2 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Din nefericire da, contează foarte mult
Dar trebuie să fi încrezătoare în propriile forțe. Într-o zi frumoasă va apărea cineva pe care să-l placi și care să te placă.
Încearcă să lași timiditatea și rușinea, nu sunt de tine.
Baftă!

| Edeline a răspuns:

Stai linistita nu te panica:*cu toate trecem printr-o asemenea perioada mai devreme sau mai tarziu.nu te grabi, este micuta, dupa 20-30 de ani sa te sperii ca inca nu ti-ai gasit jumatatea.lasa totul sa vina de la sine.toate la timpul lor, nu te mai amagi:* Si in legatura cu silueta, sunt lucruri mult mai importante decat fizicul.Mai tarziu, vei avea parte de baieti care vor avea nevoie de o femeie puternica, inteligenta, cu un caracter exemplar...nu neaparat de una 90-60-90.Bunica mea mi-a spus o vorba veche, dar foarte adevarata si frumoasa: "nu iubi o frumusete ce te poate insela, ci iubeste un suflet nobil, ce te poate adora" Sper ca ti-am putut fi de folos scumpo! te pup!:*