| memekiki a întrebat:

am o problema care ma tot chinuie de ceva timp, imi place de un baiat si mie foarte bun prieten, vorbim aproape zilnic si mereu e foarte dragut cu mine, dar cand abordez subiecte mai serioase el le evita, si asta ma supara, ma invitat odata in oras intr-un fel dar apoi intelnirea nu a avut loc, am tot incercat sa-i dau de inteles ca imi place de el, dar el nu vrea, sau nu se prinde de ce simt pentru el, mie foarte greu, si ma intreb, oare sa-i spun sau nuh ca il plac?

Răspuns Câştigător
| Yoanna_4969 a răspuns:

Buna! Spune`i pur si simplu ca il placi. Pana la urma nu se poate intampla nimic rau, iar tu poti afla mai repede daca poti sa fii cu el sau daca poti merge mai departe. Daca iti e greu sa i`o spui face to face, trimite`i un sms sau spune`i pe mess. Succes!:*

5 răspunsuri:
| TheSpecialOne a răspuns:

Depinde poate e mai timid baiatu' si na... tu doar spune-i si vei vedea

| xXCrystyanXx a răspuns:

Spune-i! Nu ai nimic de pierdut, insa ai de castigat.

| memekiki explică:

Uite cateva detalii, baiatul e foarte timid, avem un prieten comun si el imi da sfaturi deoarece sunt prieteni buni si il cunoaste destul de bine, baiatul asta e destul de aiurit, dar asta ma atrage la el, se poarta super cu mine, vorbim cu orele si chiar ne complimentam uneori, la inceput cand am inceput sa vorbim nu era asa. Dupa un timp insa a inceput sa intre pe mine pe mess, sa vorbeasca cu mine cu orele si chiar sa-mi faca un compliment foarte dragut.de acea sunt asa confuza.si va multumesc enorm celor care au raspuns, mai astept opini

| buburuza_4437 a răspuns:

Probabil el nu simte pentru tine nimic. poate te place doar cu pe o amica si de aceea el evita cand abordezi anumite subiecte serioase. poate nu vrea sa strice prietenia dintre voi

| ViseleSuntSacre a răspuns:

Spune-i verde in fata ce simti pentru el.happy
E cel mai simplu, decat sa te chinui ca nu stii ce sa faci sau cum.tongue
Daca te refuza, go on, mai sunt si altii care merita, dar nu irosii timpul pierdut, ramaneti prieteni. happy