| viatadecacatt a întrebat:

Eu de ce nu-mi gasesc iubit?sad Ma simt atat de ghinionista..Cand imi place de un baiat parca imi e rusine sa ii zic mi-e frica sa nu ma refuze( mi s a intamplat odata sau de 2 ori) si parca de atunci mi-am pierdut seranta..Cand imi place de un baiat tac ca proasta si nu ii spun nimic pna cand vine alta si eustraight face....ast raspunsuri

25 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ieși la o cioco caldă?batting eyelashes

| daii a răspuns:

Cam aceeasi problema o am si eulaughing. e un tip in liceu de care imi place. dar nu ii ziclaughing.pentru ca intr-un fel mi-e frica de un refuzhappy si oricum nu ne cunoastem.Deci mai astept. poate o sa ne cunoastem, iar daca nu.nu stiu ce voi face.as vrea sa am curajul sa incerc sa ii zic. dar.:-

| juniper a răspuns:

O sa-ti gasesti un iubit si eu am 15 ani si nu am iubit si nici nu vreau, decat dupa 22 de ani, fiindca acestia sunt mai maturi decat cei din adolescenta, deci o sa-ti gasesti un iubit care sa te placa pentru ce esti nu pentru exteriorul tau sau te va gasi el si asta cand te astepti mai putinwinking

| Artemiss a răspuns:

In primul rand, schimba-ti atitudinea! nu esti ghinionista...esti doar putin complexata.Toti avem calitati, si cred ca undeva acolo este si sufletul pereche, numai ca pentru a ajunge la el trebuie sa treci probe grele...
Iti este frica sa te refuze deoarece refuzurile din partea celor doi, de care ai mentionat, te-au maracat. E ceva normal... ti-ai pierdut increderea in tine...si pentru ce? pentru niste baieti care nu stiau ce vor si pentru care doar fizicul conteaza? Nu se merita sa te inchizi in tine pentru asta!
O persoana e mult mai atragatoare cand se simte bine in pielea sa.Mai cu tupeu, lumea nu se termina la niste baieti! Pari o fata sensibila si cuminte, multi ar vrea o asemenea prietena.
Nu ar trebui sa pui asa mare accentul pe ce zic ceilalti, lumea vorbeste prostii.Si daca vei fi asa in continuare nu vei rezolva nimic.Totul depinde de tine.Sa stii ca daca ai putin curaj nu strica si ai sa vezi, timpul le rezolva pe toate.
Apropo, Speranta moare ultima!
succes

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Dar nu poti sa iei fiecare baiat de pe strada si sa ii zicy "tu imi placi hai la mine ", trebuie sa cunosti persoana .sa aveti lucruri in comun.
Si ai destul timp sa iti gasesti prieten.

| LoryM22 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai incredere in tine, te simti frumoasa, atragatoare de ce nu l-ai cucerii? Trebuie sa ai un pic de curaj si tupeu si ai sa vezi ca ai sa reusesti, daca ceva vrei s afie al tau ai sa reusesti daca asta iti doresti cu adevarat, relationeaza cu diverse persoane, impune-ti sa iesi din mica,"carapace a timiditatii"si ai sa vezi ca o sa-ti fie mai usor sa intrii in vorba cu orice baiat.Sa stii ca daca stai retrasa nu te faci remarcata, iti doresc succes!

| Lorenyk a răspuns:

Eu zic sa ai mai multa incredere in tine. si decat sa ramai asa, mai bine incerci, e posibil sa accepte, dar daca te refuza, ce daca? macar sti ca ai incercat.

| alexutzu00791 a răspuns:

Te ai gandit putin, cum e mai bine sa stai cuminte, si sa l adulmeci din priviri, sau sa te duci la el sa l abordezi frumos. Paharul de vorba nu contine coloranti. In fine, eu imi caut perechea de cand ma stiuhappy, si nu ma consider ghinionist doar ca eu nu caut o prietena care sa ma pup cu ea toata ziua, caut ceva spiritual. Tu cred ca mai exact cauti pe cineva care sa te scoata la o cafelutza si sa te sarute de plecarehappy, asa face multa lume de plictisealabig grin. Ia atitudine, caci cu rusinea nu ajungi nicaieri. Sper sa ti gasesti partener la cafeletongue

| lifeForJesus a răspuns:

Stai ca vine imediat:@monyk16 sau Silvia și te lămurește... Nu-ti pierde speranța! Fi tu însuti! Succes!

| sadonlife a răspuns:

Baga un id si specifica de unde il ai nicu_boss_cs_2004@yahoo.com (asta`s eu )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce daca nu ai iubit! Nici eu nu am.Stiu ca e aiurea dar o sa gaseati unu bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce daca nu ai iubit!Nici eu nu am.Stiu ca e aiurea dar o sa gaseati unu bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu intra pe id-ul meu ca, cine stie poate nu o sa mai fim ghinionisti sau poate gasim impreuna rasp la aceasta intrebare... danyel_scorpionul2006@yahoo.com pupici si ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fix la fel ii si la minestraight face deci mai degraba as sta si l`as iubi in secret mereu decat sa-i zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singura, din pacate! Si eu am aceeasi problema. Sper doar ca nu ai suferit la fel ca si mine. Nu tu esti ghionista, ci acele persoane care nu vad ceea ce esti in realitate, ei au de pierdut, nu tu. Este revelionul, iar eu sunt singur, s-ar parea ca avem aceeasi problema (si eu sunt baiat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine i-ai spune siner ca il iubesti si. daca te refuza perderea lui nu a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mie mi sa intiplat sa ma refuze o fata tu esti pe masura mea eu as vrea sa ne cunoastem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lasa rusinea si arata-i ce simpti pentru el fi tare si arata-i ce simpti pentru el ca cu tacerea ta nu ajungi nici unde si ajunge alta ai vorbareata mai tupeista si iti ai iubitul si dupa aia stai si te gandesti oare dc am sost atat de naiva si nu i-am zis ce simt pentru el fi tare si arata-i ce simpti pentru el si totul se va rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel dar trebuie sa fin foarte curajosi ca sa putem zice persoanei adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel dar trebuie sa fin foarte curajosi ca sa putem zice persoanei adevarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu dar ai rabdare toate vin la timpu lor si atunci e mai greu sa iei decizia corecta bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te duci la baiatu care iti place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai mai intai? stai linistita ca totul se va rezolva cu timpul ...lasa tmp sa rezolve totul

| Liliana_Adriana_Mos_1968 a răspuns:

Mie de 11 ani de zile nu am intalnit un baiat sa mi fie drag oare ce se intampla ca orce om are perechea lui

| Liliana_Adriana_Mos_1968 a răspuns:

Sa ai curaj sa te apropii incet cu niste intrebari simple de exemplu nu stii unde e primaria biserica etc nu te pripii sentimentele vibratiei si atractieie sunt egale gandeste ca te vrea si te iubeste la fel roaga-te la dunezeu si l vei avea