| Céline7 a întrebat:

Am si eu cateva problema si am nevoie de sfaturi : In ultima vreme am inceput sa tin la cineva foarte mult,m-am indragostit,dar el o iubea pe alta iar fata aceia avea deja un prieten iar el a incercat sa-i desparta si a reusit,acum sunt impreuna si sunt fericiti in timp ce eu am ramas cu inima zdrobita,mutli tipi din scoala vor sa iasa cu mine dar eu nu stiu ce sa fac ca sa scap de ei,vreau sa ma lase in pace asa ca le-am spus si acum totul e bine cu ei,dar nu pot sa-l uit pe el, a ramas in inima mea, oare de ce? Cum merita sa am comport cu el? Ce sa fac mai departe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Inteleg,sau cel putin imi imaginez prin ce treci.E greu. Gandeste-te ca nu e singurul de pe Pamant.In astfel de momente vrei sa fii lasata in pace de toti baietii, sa fii izolata sau ignorata.Nu e bine.El stie ce sentimente ai pentru el? I-ai comunicat? Are pe cineva.E fericit cu alta fata.Tu de ce nu poti fi la fel? Acum e greu, dar daca stai asa si iti plangi de mila cu siguranta situatia nu se va imbunatati. Iesi in oras cu alti baieti, cunoaste, si cu timpul probabil sentimentele se vor schimba.
Mult noroc.

| sCzKun a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e o varianta, si este varianta buna, dar si grea, pentru ca, in aproape toate cazurile, asta se intampla, uiti si treci mai departe.

| Céline7 explică (pentru anonim_4396):

Da, el stie ce sentimente am fata de el ( si cred ca e foarte fericit pentru ca de mult timp a pus ochii pe Ea sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Céline7):

Atunci cel mai bine e sa treci peste.
Se spune ca poti uita pe cineva, cunoscand pe altcineva.big grin
Acum e greu, dar cu timpul va fi mult mai usor.
Ai grija de tine.

7 răspunsuri:
| sCzKun a răspuns:

El tocmai incearca sa te evite...Va trebui sa astepti momentul potrivit in care sa-l "prinzi".Iti propun sa nu incerci sa ii distrugi "viata" incercand sa il desparti de persoana iubita.Va trebui sa ai putina rabdare si o sa reusesti sa intri in discutie cu el...Restul rezolvi tu happy.

| Céline7 explică (pentru sCzKun):

Cum adica sa-l ''prind''? Sa-l prind ca ma evite?

| sCzKun a răspuns (pentru Céline7):

Sa-l prinzi in sensul sa poti discuta cu el, de exemplu, cand ar avea nevoie de o linistire, cand este suparat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il ignori si sa eviti orice lucru ce iti aminteste de el, o sa treci peste