| Gabi1123 a întrebat:

sunt intr-o dilema cu parintii: eu vreau sa imi iau un skate nou,si ai mei au zis nu,si nu stiu ce sa fac,cum sa ii conving, ca eu mai am decat un milion jumate strans in "economiile" mele si skate-ul pe care il vreau costa 4 milioane si ei mor daca mai pun 2 milioane jumate(am incercat cu un discurs emotional,nu a mers prea bine,am incercat si cu faza cu:am note bune,de ce nu imi luati nimic, voi nu ma iubiiiiiti rolling on the floor )
Stie careva cum sa ii conving?
Funda big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai decat sa plangi laughing
Mai asteapta si tu, ca doar nu mori, ca daca zici ca vrei unul nou inseamna ca il ai si pe cel vechi deci il poti utiliza pana isi schimba parerea.
De obicei eu foloseam pretextul : ''Uite X are si vreau si eu, imi iei si mie?, te rooooooog, te rog, te rog '' laughing

| Gabi1123 explică (pentru anonim_4396):

Da,mai am doar ca e foarte mic, si nu imi mai incap sa pun ambele picioare pe el, ca stii ca e pe varste din ce am inteles si vad ca asa e, ca acum am piciorul mai mare cu mult decat acum 3 ani laughing