| simplu0 a întrebat:

Buna am si eu nevoie de ajutor. Peste catva timp voi pleca din tara si inca nu i-am spus prietenei mele cele mai bune pentru ca stiu ca se va supara cand va afla. O sa sufere tare mult stiu asta dar parintii ma obliga sa plec. Deci ziceti-mi si mie un mod de ai zice fara sa o fac sa sufere.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa-i spui cat mai repede acest lucru, direct. Poate ca nu se va supara, ci va intelege ca trebuie sa pleci.Promite-i si tine-te de cuvant ca o sa vorbiti des si ca o sa cauti sa va vedeti cat se poate de repede.Numai bine.happy

| simplu0 explică (pentru Mihaela1964):

Si chiar daca fac asta inca ma tem ca ea ma va inlocui. I-am promis mai demult ca nu o sa plec niciodata de langa ea si acum imi incalc promisiunea crezi ca e bine?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru simplu0):

Cred ca e firesc, nici bine, nici rau.Iti urmezi familia, fara sa ai de ales, eu cred ca nu se pune problema de vina aici pentru ca in acest moment cursul vietii tale s-a schimbat.Sunt momente in viata cand nu poti decide, te lasi dus de val.Sunt oameni care iti intra in viata si ies din viata ta, fara sa-i uiti, pe care ai crezut ca-i vei avea alaturi mereu.O sa cunoasteti alti oameni, ve-ti avea alti prieteni, fara sa se declanseze un cataclism.Considera ca primisiunea nu e incalcata, nu fugi ci pleci fortuit.Cred ca in aceiasi situatie si ea ar fi facut la fel, nu crezi?

| simplu0 explică (pentru Mihaela1964):

Da ai dreptate. Mersi de sfaturi :*

| Mihaela1964 a răspuns (pentru simplu0):

Cu placere.happy