| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Uite deci eu am o "mica" foarte mare problema si as avea nevoie de ajutor. Deci in clasa noastra este o fata tare fitoasa, adica se crede tare, despteapta, iar toata lumea o uraste (un sfert din fete si toti baietii). Eu am fost prietena cu ea din "interes" daca pot zice. De ce? Pentru ca de fiecare data imi facea reprosuri si m-am saturat! Ea este din intamplare prietena cea mai buna a prietenei mele cele mai bune. Dupa un timp, vad ca invidia iese la suprafata. De ce? Pentru ca eu sunt o prietena altruista si stau cu prietenii mei. Nu ca ea. I-a reprosat in sala de sport celei mai bune prietene: Dar tu stai numai cu ea! Si cu mine nu! dar prietena mea, mai desteapta ca ea i-a spus: Dar tu cum faci cu mine? Niciodata nu s tai cu mine. Apoi eu i-am spus ca asta e invidie. M-a facut needucata, iar eu i-am spus: Deci tu draga, mi-ai facut sora (care-i trimite pe Facebook din astea de rude) si parintii, pana si matusa needucati. Multumesc! Gandeste-te ca ei m-au crescut. Ea se mai leaga mereu de felul in care ne imbracam, eu i-am spus (ea isi i-a haine scumpe, pentru ca parintii ii fac toate poftele): Noi nu avem foarte multi bani sa ne permitem orice, poate nici nu vrem! Mie imi place de un baiat iar cand a aflat a spus: Vai! Dar ce iti place la el... chestii din astea. Si acum ma intreaba defata cu toate fetele: Iti mai place? si i-am spus "ba fetito nu e treaba ta de cine imi place." incerc sa nu ma bag in conflict cu ea, e dusa. Cand eram intr-o zi la scoala, ea canta (canta groaznic, are vocea groasa cand canta) si m-am apucat sa cant si eu, la care ea cu o fata mirata: Ce? Te apuca cantatu'? Taci! Acum intrebarea mea este: Ce pot sa fac ca sa ii arat acestei fete, intelepciunea, demnitatea si desteptaciunea mea, avand in vedere ca nu exista o zi in care sa imi reproseze ceva? PS: Vorbeste in ore deparca e o moara stricata! I-a spus pana si doamna: Mai taci dracului din gura ca incepi sa ma enervezi cu bodoganitul tau!

4 răspunsuri:
| iDizzySmile a răspuns:

laughing pai uite vad ca tu deja te`ai pus in actiunelaughing si profa ta e superlaughingeu zic sa ii arati in continuare indiferenta...gen` mars ca nu imi pasa de tine,arata`i ca ai atitudine si nu te abtine daca te jigneste,ok,mai aplica si faza aia cu cel mai destept cedeaza dar de fapt "sa nu cedezi".Nu o mai lua in seama si in plus nu haina il face pe om, draga mea, atata timp cat ai prietenii langa tine sa nu iti mai pese de nimic:*

| RetardedRacoons a răspuns:

Chiar ai nevoie de ajutor, nu ezita sa-l ceri!

| danafatu a răspuns:

Trebuie sa te maturizezi. E ok, varsta e de vina oh go on

| 16marian96 a răspuns:

Eu cred ca ii dusa cu capu, nu are creier, iti zic sa-i arati in continuare ca nu-ti pasa de ea arata-i ca ai atitudine si nu te abtine faza nu "desteptul renunta primul" eu iti zic sa nu renunti.
Bafta mult succes big grin sper ca team putut ajuta.