| Elena_Ella_1993 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste poze cu Simbolismul european si simbolismul romanesc.Ma puteti ajuta si pe mine.Va rog frumos. O zi buna va doresc.Pup.

3 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

Zina Molcut este scriitoarea, autoarea vol I si II a Simbolismului europen -studiu introductiv, antologie, comentarii si note. Este editura Albatros Tot aceeasi editura a scos si al III-lea volum, autoare Magdalena Laszlo-Kutiuk. Mi-au trbuit si mie candva dar le-am imprumutat de la biblioteca judeteana.Cauta-le si ia-ti ce-ti trebuie.

| Elena_Ella_1993 explică (pentru etudor):

Eu vreau poze. unde gasesc?

| etudor a răspuns:

Ella,n-am cum sa te ajut.Eu sunt pensionara din 1989 si nu mai am tangenta nici cu fostele colege de la scoala unde am functionat in Targoviste pentru ca m-am mutat undeva la 9km de oras cumparandu-mi casa la tara.NU mai stiu, cred c-am avut un referat de facut la cerc dar nu mai am nimic din documente ca imi ocupa locul in biblioteca de pomana si cand m-am mutat am dat la maculatura ce imi era de prisos.INTRA pe Google si cauta ca-s vreo 3 siteuri cu ceti-am comunicat sau daca nu cauta cartile la biblioteca sau chiar in librarie si trebuie sa fie poze si le scoti cu telefonul mobil.