| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu sa slabesc am 1, 71 si am peste 70 kg cum as putea sa slabesc daca stiti ceva si ma puteti ajuta va-s ruga foarte frumos am nevoie de un ajutor care va fi foarte bine venit pentru mine.Va multumesc foarte frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite eu pot sa-ti spun ca am incercat cu multe retete naturiste, cu sala si cu medicamente de slabit si nu slabeam ma mentineam in greutate, pot sa-ti zic ca am slabit 12, 5 g intr-o luna cu acele pastile naturiste pe baza de fructe(Slim), care le gasesti la orice magazin de produse naturiste, pot sa-ti spun ca nici nu ma asteptam, mi le-a recomandat ultima data un nutritionist vazind ca cele prescrise de el nu au nici un rezultat.Acele pastile iti scad pofta de mancare, care eu de altfel nici nu prea o aveam dar iti fac o foarte mare sete, am stat o luna de zile cu apa linga mine, bei foarte nulta apa.Parerea mea este sa combini si cu exercitii fizice, ai sa vezi ca iti va ajuta foarte mult.Bafta si mult succes iti doresc.

3 răspunsuri:
| NoName_9903 a răspuns:

Buna,
Regimuri de slabit gasesti peste tot pe google, eu incerc sa iti dau doar niste sfaturi bazate pe experienta proprie.

->In primul rand propune-ti o greutate la care vrei sa ajungi, si perioada, in felul acesta va fi mai usor de monitorizat ( de exemplu propune-ti sa ajungi la 65 kg pana la 1 Mai, de exemplu).
->Fa-ti o lista cu alimentele care iti plac cel mai mult, si ordoneaza-le in functie de continutul lor caloric, si obisnuieste-te sa le mananci pe cele cu continut caloric mic.
->Limiteaza-te pentru inceput la maxim 1500 calorii pe zi.
->Fa-ti un "cadou" culinar o data pe saptamana ( o prajitura buna, 2 felii de pizza, alte lucruri de care iti este pofta), dar nu exagera :-)
->Bea foarte multe lichide (peste 2 l/zi).
->Cantareste-te 1 data pe saptamana, nu mai des de atat.
Dupa 1-2 luni, cand vei incepe sa vezi primele rezultate si vei fi mult mai sigura pe tine, poti incerca si un regim mai structurat. Totusi avand in vedere ca greutatea ta nu este exagerata, cred ca poate fi tinuta sub control daca aplici niste reguli simple, pe termen lung.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun sincer ca eu cand am nascut am avut 62 de kg la 1'54si am slabit cu apa plata cu lamaie da nu 2 litri cum spun altii cat am putut sa beau pe zi, iaurt activia la sticla cate 1 pe zi mere lapte nu paine si fainoase branza sau grasimi si 3 saptamani am tinut cu asta dar am mancat si cate 2 oua fierte pe zi si 200 grame de parizel si am slabit 13 kg dar sa nu uitam ca am luat de pe net exercitii pa coapse solduri si abdomen plus ca si alaptam nu am patit nimic nu mi-am pirdut nici laptele fetita are 2 ani si acum ii dau san te pup dulce si iti doresc succes

| monacri a răspuns:

Eu am luat super slim.intra pe site si vezi acolo parerile.am slab in 2 luni 10 kg dar ai grija sa mananci si sa bei multe lichide cam 1 2 l pe zi