| Anamaria6384 a întrebat:

Am și eu nevoie de o părere. Cum as putea sa atrag atenția unui băiat din liceu? El ma plăcut anul trecut dar sentimentul nu a fost reciproc și de atunci el a tot ieșit cu fete iar in momentul de fata e cu o tipa. Acum mi-am dat seama ca îmi place de el și as vrea sa vorbim doar ca el e suparat pe mine cred deoarece ma tot evita decât la un mesaj mi-a răspuns de ziua lui și a continuat după sa ma evite. Acum cred ca îmi "plătește " cu aceeași Modena deoarece el mi-a spus mai in gluma mai in serios ca îl cam evitam pana sa iesim in oraș ..la noi totul s-a sfârșit prin a nu mai vorbi pur și simplu, iar acum as vrea sa ii arat ca îmi place de el dar nici sa o dau in penibil mai ales ca nu stiu dacă el ma mai place după aproape un an jn care a mai fost și cu altele.

Răspuns Câştigător
| GandesteRapid a răspuns:

Ce raspunsuri idioate mai sus.
Cum poti sa spui ca trebuie sa astepti,, Alesul,,?
Nu frate! Daca iti place de cineva, pur si simplu ii spui in fata.
Dar nu asa cum a spus magda.
Cand te intalnesti cu el, il tachinezi, il faci suparacios, ii faci si-un compliment, iar el va vedea asta.
Mai mult ca sigur te va eviita, sau cel putin va incerca sa fie indiferent, dar nu pentru ca nu te mai place, ci pentru ca si tu ai facut la fel acum ceva timp.
Nu exista faza cu,, Oare ma mai place?,,
Incetezi sa mai placi o persoana daca :
1.Ai fost intr-o relatie cu ea, si te -ai plictisit
2. Te-a ranit, sau si.a batut joc de tine
3. Sau pentru ca peste boapte ti s-a schimbat fata, corpul, si personalitatea ( E IMPOSIBIL)

Asa ca du.te cu incredere si invita-l undeva ( macar la o plimbare sa vorbiti ceva ), dupa care, daca nu.ti cere nr.ul de telefon, IL CERI TU.
Eu unul prefer fetele cu Tupeu.
Si de aici totul o sa vina de la sine

Stiu ca te.am ajutat. Vreau funda!hee hee)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca acum esti invidioasa pe relatia lui cu alta fata, nu cred ca iti place de fapt baiatul.
ma rog, cred ca el este ofensat si este normal sa-ti intoarca spatele, odata ce l-ai refuzat.
Totusi, din bun simt ( daca-l ai), nu intervii in relatia lui, iti vezi de drum si gata.

| Anamaria6384 explică (pentru Violleta2022):

Sa nu judecam după aparente (dacă am bun simt ) happy nu am pus "accent " pe faptul ca el umbla cu foarte multe fete eu practic nu ma bag in relația lui din moment ce sta cu fetele maxim 7 zile pana începem noi școala mai schimba 50.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamaria6384):

Pai, tot invidie se cheama, ca nu faci parte si tu din turma de oi cu care umbla el.

| Anamaria6384 explică (pentru Violleta2022):

Dacă placi un om îl placi din .....invidie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamaria6384):

Eu nu cred ca -l placi pe baiatul asta nici acum, dar nu suporti ideea sa-l vezi cu altele si de aceea il vrei, numai ca acum este in alta relatie si nu-ti mai da el atentie. Evident, esti invidioasa pe relatia lui cu actuala prietena, sau prietene.

| vanilla80 a răspuns:

Dacă-i bărbat îți dă și o palmă, dacă ai crezut atunci că încă trebuie să îl aștepți pe Făt Frumos, așteaptă în continuare, lasă-l pe baiat și nu îi distruge relația, că o să plângi tu după happy.

| magdaadgam a răspuns:

Eu zic sa ii spui dar sa nu o faci printr-un mesaj ci fata in vata dar... dai un mesaj ca vrei sa va intilniti pentru ceva important sau nu stiu fa-ti Facebook fake si vb cu el dupa zi sa va intilniti si te vede cine esti si nu mai are cum sa iti dea doar seen