| Logout a întrebat:

Am si eu o dilema. Am 15 ani si am cunoscut un tip acum cateva zile (pot spune ca a fost dragoste la prima vedere), e un tip sincer si de treaba. Nu pot spune ca il cunosc indeajuns incat sa-mi dau seama ce fel de persoana e, dar stiu in ce anturaj umbla si nu ma opun. El are 16 ani si nu pare a fi deloc timid.Pe acest baiat sa il numim "X". big grin Totul a inceput acum cateva zile cand eu conversam cu un tovaras bun de-al lui pe mess (colega mea cunoscandu-i pe amandoi) si acest tovaras m-a invitat la un suc. Acest X ia cerut colegei mele o poza cu mine (curios din fire chatterbox doar sa stie cu cine se intalneste prietenul lui) si colega mea ia trimis o poza in care am iesit foarte urat(eram de-a dreptul stupida). Bineinteles ca acest X a zis ceva de genul : "Cu asta se intalneste?:O" in fine,, m-am intalnit cu tovarasul nana nana na si dupa ce ne-am vazut nu prea ne-am mai bagat in seama pentru ca nu mi se parea deloc un tip agreabil. Colega mea intr-o zi a iesit cu X afara si m-a luat si pe mine. Acest X de 4 zile de cand ne tot intalnim se uita ciudat. De exemplu: se holbeaza la mine iar cand ma uit la el intoarce privirea, ce mai se da la mine in toata regula. si pe mess de altfel. Uite ca in seara asta am intrat intr-o dilema neobisnuita sad. Dupa ce am iesit de pe mess mi-am pus buna colega sa il "traga de limba" cu ceva de gen:" Auzi pot sa te intreb ceva? X:"Da. Cum ti se pare colega mea? X:"Poi e draguta, dar nu caut prietena. Sti kolega mea e cam sensibila si nu vreau sa patesca ce am patit eu, nu vreau s-o iei la misto sau sa-ti bati joc, am vazut ca ii bati apropouri si. X:" Ma un sarut acolo mic nu stricahee hee Poi nu strica dar ti am zis e sensibila. X:"aa deci sa inteleg ca trebuie` sa o fac neaparat iubita. Cam da, X:"Poi sti ca nu pooot. o sa tin cont si nu o sa ma mai dau la ea." sad si mi am intrebat colega de ce nu vrea sa aiba prietena si mi-a dat un raspuns: pentru ca el nu vrea sa depinda de nimeni/. colega asta a mea mi-a stricat tot straight face nu stiu ce sa ma fac. vreau sa ma inteleg bine cu el. chiar vreau sa stau cu el. dar na. nu stiu ce sa fac straight face ma ajutati voi?

Răspuns Câştigător
| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu stiu, dar cred ca ii rupeam dintii colegei asteia...
Eu cred ca ea iti pune coarne! In primul rand : putea s adea o poza mai draguta.
In al doilea rand mi s-a parut fortata cinversatia si nu cred ca prietena/ colega asta e chiar incantata sa va puna voua cartile.
Apropie-te prieteneste de el, fa-l sa creada ca ii vrei doar amicitia si incet, incet poate va observa ce fel de persoana esti, ce este in interiorul tau si poate roata se va intoarce, fie ea si patrata. Iar colegei tale da-i un sut in fund, un pumn in cap si un pansament. Te puuup! :*

7 răspunsuri:
| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Colega care a vorbit cu el ti-a dat conversatia cu copy/paste sau ti-a povestit ea ce a vorbit cu el? Nu vreau sa insinuez nimic, dar daca doar ti-a povestit nu ai de unde sa stii daca asta a fost intr-adevar ce au vorbit. (am auzit multe cazuri in care prietena cea mai buna era o tradatoare si mincinoasa, sper sa nu fie asa la tine). Vei vedea adevarul cand veti mai iesi afara. Daca el face cum i-a spus colegei tale, inseamna ca ar trebui sa il uiti pentru ca daca ti-ar da un pupic, cred ca te-ai indragosti mai rau de el si apoi ti-ar fi mult mai greu sa il uiti(daca a zis ca nu vrea sa depinda de nimeni, inseamna ca intr-adevar nu vrea).
Tu faci cum crezi ca este mai bine, nu am de unde sa stiu ce este in capul lui, imi dau doar cu parerea.
Sa ai o seara buna!

| iauru a răspuns:

Wow da stiu ca ai explicat pe-ndelete.hee hee
mda. colega asta a ta a cam complicat treaba dar n-a facut-o impsibila
trebuie sa-l faci pe baiatu asta sa vrea o iubita sa si-o doreasca vorbeste cu el chiar daca la-nceput o sa-i zici ca nu vrei nici tu o relatie. o sa se dezvolte una de la sine cu cat petreceti mai mult timp impreuna

| Logout explică:

Am aflat ceva in plus: Acest X nu vrea sa aiba prietena deoarece acum 2 ani a avut o experienta cu o fata (mi-a zis ca acea fata a fost cea "ce ia rupt ambalaju`") si ca acea fata cand o vede in fata ochilor ii vine s-o sarute. si ca e "buna" fata. ( chatterbox beietii). Poii faza e ca asta mi-a spus pe mess. Mie. Si nu altcuiva. Adica nu inteleg frate? Cum pot sa il cuceresc, cum pot sa il fac sa vrea o iubita?

| vika16 a răspuns:

Dragutza, cred ca cel mai bine la moment ar fi sa discutzi u cu el fata in fata. Multe ce poate sp colega ta. Iar daca el totusi nu vrea o relatzie poti accepta o simpla companie placuta din partea lui, adica va vedeti ocazional si fara nici o obligatziune unul fata de celalat si plus la aceasta voi v-ati simti bine.

| matt25 a răspuns:

Si ma intreb... oare cineva de aici care a dat raspunsuri are mai mult de 18 ani?:-) Revenind la dilema lui ZoZoLe06... Cand ceri sfaturi despre asemenea lucruri, nu primesti intotdeauna raspunsurile pe care le doresti. Dupa umila mea parere, prietena ta nu ti-a facut niciun rau, ci te-a protejat spunand ca esti sensibila si sa nu te raneasca. Cea mai buna solutie, este sa vorbesti personal cu el. Succes! :-)

| shini a răspuns:

Aici sunt 2 posibile raspunsuri: 1- te place
2-se 'joaca' cu mintea ta

daca te place atunci el va continua sa te caute

daca doar se joaca cu tine atunci el o sa te induca in eroare rau de tot...

nu stiu ce sa spun exact...vezi tu aceeasi prblema o am si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! fii mai eplicita domnisoara ZoZoLe06