| tremuriciiuliana a întrebat:

Buna am si eu o intrebare am dat de o problema cum sa refuz un baiat, ma inteleg foarte bine cu el eu il vad ca pe un amic pe cand el ma vede ca pe o posibila iubita, si vrea sa ne intalnim si de 2 zile il tot aman ziceti-mi cum sa-l abordez ce sa-i spun va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te combini cu el din mila, in niciun caz sa nu o faci. Incearca sa pari indragostita de "cineva", si sa pronunti mereu numele unui baiat (chiar daca nu exista). Si el cred ca o sa te intrebe cine e"x", iar tu spui ceva de genul "e posibil sa fie viitorul meu iubit" (adaugi si "ne placem amandoi, dar inca nu am inceput sa fim impreuna")...winking

7 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Esti unul dintre cazurile happy.tongue. dupa prietena mea se tine unul de 2 ani jumate si ii trimite mesaje in fiecare seara si i-a zis ca nu-l place.pai incerci sa-i explici si sa-i explici si sa-i explici pana ii intra in cap.big grin. daca nu roaga un baiat sa iasa cu tine odata sa te vada el. poate isi da seama.succes.happy

| r8driver a răspuns:

Sinplu...am pe altcineva.

| missabsinth a răspuns:

Paithinking cum tu nu cred ca vrei sa-l pierzi ca prieten ar trebui sa vorbesti cu el, nu sa fugi de el.in cazul in care doar te place, nu e o mare problema, ai putea sa-i explici ca fete mai sunt pe lumea asta si sa fii blanda pentru ca respingerea ta ar putea sa-l supere putin; dk te iubeste. daca tii la el cu adevarat ca la un prieten ar trebui sa te indepartezi de el.pentru ca ii faci mai mult rau dk vorbesti cu elwinkingasta e parerea mea:*

take care!

| smileforme a răspuns:

Spune-i adevarul! daca accepti o sa ai remuscari si nu o sa te desparti de el pentru ca te vei simti vinovata! asa ca nu-i sa sperante pentru ca mai rau va fiwinking succes :*

| sssss a răspuns:

Nu-i da sperante si in niciun caz nu-l mai amana.Eu cred ca ar trebui sa-i spui adevarul ca il cosideri doar un bun prieten si ca o astfel de relatie cum o doreste el ar strica prietenia dintre voi.Il va durea sigur dar alta solutie nu ai, parerea mea!big grin

Succes>big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipul este singur? daca da atunci este bine sa ii spui adevarul si atunci o sa vezi cum o sa reactioneze

| emilia46 a răspuns:

Cl mai bun rasp ar fi:sqza-ma ca nu iti pot accepta cererea de prietenie dar am pe altcineva si nu pot sa ma desp de el ptk suntem de f.mlt timp impreuna si ne iub.happy