| wildkiss a întrebat:

Buna am si eu o intrebare...am o prietena din clasa a 6 este cea mai buna prietena a mea avand in vedere ca acum suntem amandoua in clasa a 9 la licee diferite dar tot sunte bff si am avut probleme comune si neam sprijinit reciproc numai ca acum ea face planuri pentru amandoua adica pe mine nu prea ma intreaba si daca ii spun ca nu am chef se enerveaza si asa mai departe si daca ii povestesc de colegii mei ce facem pe la scoala face mutre si chestii de genul asta.Acum mai nou are un pr si ea cand vine la mine in weekenduri imi spune ca abia asteapta si cand suntem noi doua si mergem afara cu alti prieteni incepe sa vb la telefon cate o jum de ora cel putin, si daca nu vb la telefon vb prin mesaje deja devine destul de stresant imi puteti da cateva sfaturi prin care as putea sa-i explic mai in detaliu cum ma simt?

3 răspunsuri:
| CopilașTembel a răspuns:

Fa si tu la fel si vezi cum reactioneaza.

| Ralucuta2000 a răspuns:

Intr-un timp am avut aceeasi problema. Doar ca eu aram fata cea fara de rusine. Prietena mea a vorbit cu mine, mi-a explicat cum se simte. Acum nu mai suntem BFF, dar ne vedem destul de des, facem multe lucruri impreuna si cind ne saturam una de alta facem o pauza. Poate si voi aveti nevoie de una. Sper sa te ajute raspunsul meu.

P.S. Daca nu merge incearca sa te comporti la fel ca ea, sa inteleaga cum te simti si tu. happy

| wildkiss explică (pentru Ralucuta2000):

Da cam imi era frica de cuvantul asta,, pauza''deoarece am avut multe momente frumoase si in momentele acelea ne doream sa fim asa pentru tot deauna doar ca am avut si momente nasoale...dar treceau si plus ca ne-am facut planuri pe viitor etc.In orice caz iti multumesc pentru ce miai spus.