| Daisylutza a întrebat:

Ok.deci am o mica problema.Astazi i-am spus baiatului pe care il plac ce simt pentru el.Eram langa geam pe hol la scoala si ma balbaiam si imi ceream scuze(el fiind cel mai bun prieten al meu)el m-a intrebat de cand, eu i-am zis ca de 2 saptamani. A inceput sa se inroseasca si a scos capul pe geam, asa ca l-am scos si eu. M-a intrebat de ce, eu pur si simplu am dat din umeri. Apoi amandoi am inchis geamul, neam sprijinit de calorifer, a zis in gluma ca imi place de cel mai cocalar baiat din clasa si i-am raspuns ca nu e deloc adevarat, am zambit si mi-am lasat capul in pamant. Dupa cateva secunde a zis pe un ton dulce si intelegator:"Hai sa mergem!". Dupa toata faza i-am zis ca nu mai pot sa fiu cu el asa cum eram inainte pentru ca gesturile mele ar deriva in gesturi mai romantice si nu as vrea asta. El a zis sa uit de tot si a zambit si s-a rugat de mine sa nu fiu suparata dar nu am putut. Ce sa fac? El m-a placut cam acum o luna si imi trimitea mesaje asa frumoase ca ar fi dragut sa mergem undeva impreuna sau ca trebuie sa imi zica ceva dar nu are curaj, dar eu am pierdut sansa.Credeti ca totusi simte ceva pentru mine si nu vrea sa o spuna? Imi este foarte dor de el si astept cu sufletul la gura sa ma sune, dar nu suna. Sfaturi?sad

4 răspunsuri:
| TeoBizz a răspuns:

Am avut o situatie de genul, dar eu nu am avut norocul sa ma mai placasad.Ma rog. se poate sa te placakiss. adica o luna nu e foarte mult. la mine a fost diferenta cam de 2-3 luni, dar mna.laughing. Sper sa ai ocazia sa fii cu elkiss. Good luck.kiss

| Daisylutza explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi va pup:X:X!

| Duffiii a răspuns:

Ohhh.ai avut inima tare cand i.ai spus ceea ce simti pentru el:X. dar si el a stiut sa se comporte cu tine.:d probabil mai are ceva experienta. posibil inca sa te mai placa.sentimentele nu dispar peste noapte:*

| Emma112 a răspuns:

In primul rand vreau sa te felicit ca ai avut curajul sa-i spui baiatului ce simti pentru el si nu ai procedat ca altele(ma refer ca unele fete prefera mai bina sa sufere in tacerelaughing. apoi cred ca chiar te place atat timp cat si el ti-a trimis mesaje zicandu-ti ca are sa-ti spuna ceva important. si apoi... sfatul meu este sa mai astepti un pic, sa lasi timpul sa mai treaca, poate e confuz baiatul. succes!